مشاهده تمام مقالات

خلاصی از دست موهای زائد یکی از مواردی می باشد که از گذشته دور تا به امروز مورد توجه همگان بوده است با گذشت زمان روش های جدیدی برای از بین بردن موهای زائد ابداع گردید یکی از روش هایی که امروز طرفداران بسیار زیادی دارد لیزر موهای زائد کل بدن میباشد که متقاضیان زیادی دارد.در این مقاله قصد داریم به بررسی لیزر موهای زائد بپردازیم

 لیزر موهای زائد چیست و چگونه عمل می کند
لیزر موهای زائد چیست و چگونه عمل می کند

لیزر موهای زائد چیست و چگونه عمل می کند

از بین بردن موهایی زائد توسط دستگاه با اشعه را لیزر موهای زائد بدن می گویند.موهای بدن توسط این دستگاهها که انواع مختلفی دارند ازبین می روند عملکرد این دستگاهها به این صورت است که اشعه را با نیروی مشخص به روی فولیکول مو وارد می شود آنها را از بین می برد

مراحل از بین بردن موهای زائد کل بدن

از بین بردن موهای زائد به روش دائم

در این روش با استفاده از دستگاههای مخصوص لیزر با ای که به روی موهای زائد متمرکز می شود آنها را ضعیف کرده وطی چند جلسه آنها را از بین می برد.

از بین بردن موهای زائد به روش موقت

در روش موقت راههای بسیار زیادی وجود دارد که میتوان از دست موهای زائد خلاص شد استفاده از ژیلت و تیغ استفاده از اپی لی دی و اپیلاسیون همه راههای خلاص شدن از موهای زائد است اما همه این روش ها موقتی بوده و هر کدام با عوارضی همراه هستند.

با بیمه کارت تخفیف دندانپزشکی و زیبایی سلامت کارت با هزینه ای بسیار پایین می توانید از بهترین کلینیک ها با جدیدترین دستگاههای لیزر موهای زائد در تمام استان ها بهره ببرید.

انواع دستگاههای لیزر موهای زائد

برای از بین بردن موهای زائد توسط لیزر ابتدا میزان ضخامت جنس و رنگ مو توسط پزشک بررسی شده و توسط این بررسی ها تصمیم گرفته می شود از چه دستگاه هایی برای از بین بردن موهای زائد استفاده شود. از این دستگاهها می توان به دستگاه الکساندرایت ، دستگاه روبی(یاقوت)دستگاه پالسی بالا ، دستگاه لیزر دایود و دستگاه ND:YAG اشاره کرد.کارت بیمه تخفیف زیبایی و دندانپزشکی سلامت کارت برای لیزر کل بدن تخفیف ویژه ای در نظر گرفته است با سلامت کارت همراه باشید.

لیزر موهای زائد
لیزر موهای زائد

نکات مهم قبل از لیزر موهای زائد

قبل از انجام لیزر موهای زائد بدن باید به نکاتی توجه کرد که به بررسی این نکات می پردازیم

تراشیدن موهای زائد

باید برای لیزر موهای زائد بدن، موهای زائد قسمت مورد نظر توسط ژیلت تراشیده شود.

آفتاب سوختگی

باید در نظر داشته باشید که اگر دچار آفتاب سوختگی باشید باید تا بهبود آفتاب سوختگی برای لیزر موهای زائد بدن صبر داشته باشید.

استفاده نکردن از کرم های برنزه

یک هفته قبل از لیزر موهای زائد از کرم های برنزه در ناحیه ای که قرار است لیزر شود پرهیز کنید.

استفاده از کرم های بی حسی

برای اینکه درد کمتری را در هنگام لیزر موهای زائد بدن تجربه کنید حتما نیم ساعت تا یک ساعت قبل از لیزر بدن از کرم های بی حسی استفاده کنید.

پاکسازی پوست

قبل از شروع لیزر موهای زائد حتما پوست بدن باید کاملا تمیز باشد و هیچ موادی روی آن نباشد.

نداشتن خال یا لکه های پوستی

یکی از مواردی که بسیار اهمیت دارد نداشتن خال یا ضایعه پوستی در هنگام لیزر است قبل از لیزر حتما باید ضایعه های پوستی درمان شود

اپیلاسیون

سه هفته قبل از لیزر موهای زائد کل بدن، استفاده از ژیلت و موچین را کنار بگذارید

قرص Accutane

کسانی که برای درمان جوشها و آکنه های پوستی از این داروی استفاده میکنند تا شش ماه از لیزر موهای زائد بدن منع می شوند

فعالیت های بدنی

کسانی که قصد لیزر موهای زائد کل بدن را دارند باید به این امر توجه داشته باشند که از 2 ساعت قبل از انجام هرگونه حرکتی که باعث بالا رفتن فشار خون و دمای بدن شود خودداری کنند

آنتی بیوتیک ها

یکی از مواردی که باید به آن توجه داشت استفاده از آنتی بیوتیک ها به مدت طولانی است زیرا استفاده از آنتی بیوتیک ها ممکن است باعث ایجاد حساسیت به نور در هنگام لیزر موهای زائد بدن شوند.

نکات مهم در جلسه اول لیزر

لیزر موهای زائد  دارای اهمیت ویژه ای می باشد مراجعه به یک مرکز درمانی پوست و موی معتبر و پزشکی متخصص در این امر بسیار مهم است. روز اول مراجعه به کلینیک برای لیزر موهای زائد  باید به نکات زیر توجه کنید.

 • پاک بودن محل لیزر از مواد آرایشی و شیمیایی
 • استفاده از لباس گشاد برای دسترسی به نقاط مورد نظر برای لیزر
 • نداشتن استرس
 • مزایای لیزر موهای زائد
 • لیزر موهای زائد  مزایای بسیاری دارد که به تعدادی از آنها اشاره می کنیم
 • صرفه جویی در زمان

برای از بین بردن موهای زائد به روش های دیگر تقریبا روزانه مدت زمان زیادی را برای این کار باید صرف کرد در صورتی که در روش لیزر موهای زائد در چند جلسه از شر موهای زائد خلاص می شوید.

صرفه جویی در هزینه

تا بحال به این موضوع فکر کرده اید سالانه چه هزینه ای را برای از بین بردن موهای زائد هزینه کرده اید در حالی که با لیزر با یک بار هزینه برای همیشه از دست موهای زائد خود خلاص شوید.

آسیب نرسیدن به پوست

لیزر کار بسیار حساس و دقیقی است که اگر در کلینیک معتبر زیر نظر متخصص انجام شود هیچ گونه خطری برای پوست نخواهد داشت.

بدون درد بودن

یکی از مزایای لیزر موهای زائد بدن داشتن درد بسیار کم نسبت به بقیه روش های ازبین بردن موهای زائد میباشد.

کم شدن موهای زیرپوستی

لیزر موهای زائد باعث از بین رفتن موهای زیر پوستی که قبلا توسط تیغ و ژیلت و اپیلاسیون ایجاد شده بودند کاملا از بین میروند

از بین رفتن کل موهای زائد

بهترین روش برای خلاصی از دست موهای زائد لیزر موهای زائد کل بدن می باشد.

بی خطر بودن لیزر

لیزر موهای زائد بدن به نسبت تمام روش های موجود بی خطر است و در کل دنیا مورد توجه همه قرار می گیرد.

لیزر موهای زاید بدن آقایان
لیزر موهای زاید بدن آقایان

معایب لیزر موهای زائد بدن

به طور کلی لیزر موهای زائد کل بدن بدون عوارض بوده و اکثر افراد هیچ شکایتی نسبت به عوارض لیزر موهای زائد ندارند به طور کلی هر نوع درمان برای تعدادی از افراد دارای عارضه می باشد .در زیر عوارض کلی لیزر موهای زائد را ذکر می کنیم.

 • سوختگی و تاول زدن پوست
 • احساس درد و تورم به روی پوست
 • عفونت پوستی
 • سوزش پوست
 • بروز لکه روی پوست

کارت تخفیف بیمه طلایی زیبایی و دندانپزشکی سلامت کارت با کمترین هزینه از خدمات بهترین کلینیک ها در سطح استان ها بهره مند شوید.

مدت زمان انجام لیزر موهای زائد

تعداد جلسات و مدت زمان انجام لیزر بسته به میزان ضخامت و رنگ و جنس مو و پوست و نواحی مختلف بدن و مسائل متغیر می باشد. اما در هر جلسه بسته به نوع پوست و مو بین یک دقیقه تا یک ساعت زمان می برد.

این نکته را در نظر داشته باشید که کارت طلایی تخفیف بیمه دندانپزشکی و زیبایی سلامت کارت تمام کارهای زیبایی را تحت پوشش خود دارد می توانید در کمترین زمان ممکن به بهترین کلینیک ها مراجعه کنید.

خانه

تعرفه ها

درباره ما

وام

سوالات