در حال بارگیری

سلامت کارت

وبلاگ

 ارتودنسی دندان با بیمه دندانپزشکی سلامت کارت

 ارتودنسی دندان با بیمه دندانپزشکی سلامت کارت

لبخند ما یک تصویر بسیار مهم از هویت ما را نشان می‌دهد، زمانی که دندان های ما نامنظم است ، باید از ارتودنسی دندان  استفاده کنیم.در این مقاله می خواهیم  ارتودنسی دندان با بیمه دندانپزشکی سلامت کارت بپردازیم.

"<yoastmark

ارتودنسی چیست؟

برای از بین بردن کجی و نامنظمی دندان ها از بین بردن فاصله میان آنها می توان از ارتودنسی استفاده نمود ارتودنسی کردن دندان ها به ۶ مدل ثابت متحرک دیمون نامرئی لینگوال فانکشنال انجام میشود زمانی که دندان ها و وضعیت نا مرتبی داشته باشد و کج باشد علاوه بر مشکلاتی که در زیبایی به وجود می آورد هنگام جویدن و یا گاز گرفتن فرد دچار مشکل می شود.

ارتودنسی دندان برای چه کسانی مناسب است؟

برای تشخیص  اینکه نیاز به ارتودنسی است یا خیر؟ باید با دندان پزشک یا متخصص ارتودنسی مشورت کرد. برای این تشخیص متخصص ارتودنسی با توجه و ابزارهای موجود از جمله پرونده پزشکی بیمار معاینه بالینی لب گرفتن از دندان ها رادیوگرافی نظر نهایی خود را بیمار ارائه می کند

چه زمانی به ارتودنسی دندان نیاز داریم ؟

در اینجا نیز دندانپزشک یا متخصص ارتودنسی است که تعیین می کند که چه زمانی باید ارتودنسی انجام شود. دندانپزشک با استفاده از گرفتن قالب دندان ها و تصاویر رادیوگرافی مشخص می‌کند که در صورت نیاز به ارتودنسی در چه زمانی و چه شرایطی این درمان انجام گیرد.

بهترین سن برای ارتودنسی چه زمانی می باشد ؟

ارتودنسی مربوط به زمان به سن خاصی نمی باشد در کودکان از سه سالگی به بعد می توان دندانها را ارتودنسی کرد بهترین سن برای این روش درمانی دوران کودکی می باشد البته منظور این نیست که ارتودنسی برای بزرگسالان مناسب نیست و این روش درمانی برای  بزرگسالان نیز بسیار موثر می باشد.

دقت داشته باشید که هزینه های ارتودنسی هیچ ارتباطی به سن شما نداشته و برای استفاده از تخفیف های 50 درصدی می توانید با کارت تخفیف بیمه دندانپزشکی و زیبایی سلامت کارت دندان های خود را ارتودنسی نمایید.

در گذشته ارتودنسی بیشتر در کودکان انجام می شد ولی طی سال های اخیر آمار ارتودنسی در سنین بالا افزایش پیدا کرده است تفاوتی میان عزاداران سی کودکان و بزرگسالان وجود ندارد اما باید توجه داشت که در کودکان می بایست تا دندان های مناسب برای انجام ارتودنسی روشن کرده است نمی توان این درمان را انجام داد.

"<yoastmark

انواع ارتودنسی

 ارتودنسی  بر ۳ نوع است.

۱- ارتودنسی ثابت، ۲- ارتودنسی متحرک، ۳-ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی ثابت

ارتودنسی ثابت یکی از بهترین روش ها در این درمان می باشد. در این نوع براکت ها که از تجهیزات ارتودنسی 

ارتودنسی ثابت است، توسط چسب های مخصوص و بسیار مقاوم به هر دندان چسبانده می شوند. در ادامه، با سیم و کش، براکت ها به یکدیگر وصل می گردد. در این روش درمانی بیمار نمی تواند تا تمام شدن مدت درمانش ارتودنسی را از دهان خود خارج کند و بایستی آن را تا پایان این مدت نگه دارد.

با استفاده از ارتودنسی ثابت می توان بسیاری از اختلالات و بیماری های دهان و دندان را درمان کرد. بعد از نصب ارتودنسی ثابت بیمار باید ماهی یک بار برای اصلاح وضعیت پلاک‌ها و بی نظمی های دندان به متخصص ارتودنسی مراجعه کند. دوره درمان در این حالت از چند ماه تا چند سال میتواند به طول بیانجامد و فقط یک دندانپزشک ماهر و خوب می تواند پس از معاینه بیمار طول درمان را به او اطلاع دهد.

ارتودنسی متحرک

یکی از انواع ارتودنسی ، ارتودنسی متحرک است.از مزیت های اصلی که ارتودنسی متحرک دارد، این است که شما می توانید هر زمان که خواستید آن را از دهان خود خارج کنید. بیمار میتواند در صورت احساس ناراحتی و در زمان خوردن غذا آن را از دهان خود خارج کند. با توجه به نکات گفته شده ریسک خراب شدن دندان نسبت به ارتودنسی ثابت کاهش میابد.

ارتودنسی نامرئی

کسانی که میخواهند دندان های خود را ارتودنسی کنند ولی از اینکه ظاهر لبخندشان زیبایی قدیم را نداشته باشد می ترسند، می تواند از ارتودنسی نامرئی استفاده کند. در این روش درمانی از بریس نامرئی و راحتی استفاده می شود که کاملا مخفی می باشد و به هیچ وجه مشخص نیست که دندان ها ارتودنسی شده‌ است.

در ارتودنسی نامرئی از مواد پلاستیکی شفاف برای منظم کردن دندان ها استفاده می شود. با توجه به اینکه قیمت ارتودنسی نامرئی نسبت به انواع دیگران بالاتر می باشد.اما میتوان علاوه بر حفظ زیبایی لبخند و با تقبل هزینه به راحتی برای غذا خوردن،نوشیدن, مسواک زدن دندان ارتودنسی را از دهان خارج کرد.

بهترین نوع ارتودنسی 

در ادامه می خواهیم چند معیار تشخیص بهترین نوع ارتودنسی دندان را با شما در میان بگذاریم.

  • راحت بودن در نصب و خروج براکت‌ها و بریس‌های ارتودنسی
  • رعایت  بهداشت دندان‌ها و دستگاه‌های ارتودنسی بدون سختی
  • نامرئی بودن و مشخص نبودن دستگاه‌های ارتودنسی
  • حفظ زیبایی لبخند به همراه درمان موثر
  • قابلیت جابه‌جایی و محرک بودن ارتودنسی
  • طول درمان کمتر با بالاترین کیفیت
  • هزینه مناسب انجام آن

"<yoastmark

ارتودنسی تک دندان

 در بعضی از مواقع تمام دندانهای بیمار مرتب می باشد ولی فقط یکی از دندان ها کج است که باعث می شود لبخند شما جلوه زیبایی نداشته باشد. این نشان می دهد که یک دندان نازیبا در بین این همه دندان منظم نیز می تواند به زیبایی دهان فرد آسیب برساند و چهره فرد را از زیبایی در بیاورد.

سه روشی که میتوان با آن یک دندان را ارتودنسی کرد.

1- ارتودنسی ثابت 2- ارتودنسی متحرک 3- درمان با لیزر می باشد.

 درمان با لیزر

 پزشک متخصص در جلسه اول می تواند با استفاده از لیزر دندان نامرتب را تراش دهد و آن را صاف کند. ولی این روش معایبی دارد که از آن می توان به از بین رفتن مینای دندان و آسیب پذیری آن در مقابل پوسیدگی اشاره کرد.

هزینه ی ارتودنسی 

 ارتودنسی قیمت های مختلفی دارد.زیرا قیمت هر نوع آن متفاوت میباشد. اما دانستن قیمت حدودی آن می تواند برای یک انتخاب درست تاثیر گذار باشد. با توجه به اینکه در سال 1401 قیمت خدمات دندان پزشکی به دلیل گران شدن مواد مورد نیاز افزایش چشمگیری داشته است.

خیلی از افراد با توجه به مشکلات دهان و دندان زیادی که دارند نمی توانند از این درمان ها برخوردار شوند. اما در اینجا ما می خواهیم به شما یک شرکت بیمه دندانپزشکی را به نام شرکت سلامت کارت به شما معرفی کنیم. با استفاده از کارت تخفیف و بیمه سلامت کارت می توانید تا 50 درصد هزینه های مربوط به دندانپزشکی را کاهش دهید.  سلامت کار بدون در نظر داشتن سقفی برای این خدمات کارت تخفیف را به شما ارائه می دهد.

سخن آخر 

با استفاده از این مقاله می توانید بهترین نوع و قیمت را برای ارتودنسی انتخاب کنید. با ما همراه باشید تا مقالات اموزشی دیگر را مطالعه کرده و نکات مفیدی از آن ها بیاموزید.

از این مقاله خوشتان آمد؟

می توانید امتیاز دهید

5/5
جوانسازی پوست با میکرودرم ابریژن

همه انسان ها از داشتن پوستی سالم و یکنواخت لذت می‌برند. به مرور زمان و با افزایش سن، پوست طراوت خود را از دست می‌دهد و لک‌ ها، چین و چروک یا فرورفتگی‌ هایی در آن ایجاد می شود. خوشبختانه، روش‌های زیادی برای مراقبت از پوست وجود دارد که میکرودرم ابریژن یکی از آن‌ هاست.

پلاسما ژل با کارت تخفیف زیبایی سلامت کارت

پلاسما ژل یکی از جدید‌ترین ژل‌ یا فیلر تزریقی برای جوانسازی پوست می باشد. تفاوت پلاسما ژل با سایر ژل های تزریقی این است که از خون خود فرد گرفته می شود. افزایش سن سبب پیری و شل شدن پوست می باشد. پلاسما ژل یکی از روش های جوانسازی و زیباسازی پوست ی باشد که با استفاده از آن می توان آثار پیری را از چهره افراد برطرف کرد. همانطور که گفتیم پلاسما ژل در واقع نوعی فیلر است که از پلاسمای خون زیباجو تهیه می شود.

کیست دندان

کیست دهان و دندان از نظر پزشکی به کیسه پر شده با مواد مایع گفته می شود. کیست اغلب موارد در بافت نرم دهان و صورت مانند لثه و لب ایجاد می شود. این توده ها ممکن است حتی در فضای اطراف دندان هایی که هنوز کامل از فک بیرون نزده اند تشکیل شوند.

بلیچینگ و جرمگیری دندان

بلیچینگ و جرمگیری در نوع درمان و سفید کردن دندان ها متفاوت می باشند. جرم گیری، رنگ دندان را روشن نمی کند بلکه جرم ها و پلاک های روی دندان را از بین می برد تا رنگ واقعی دندان آشکار شود.

آر اف فرکشنال

لیزر فرکشنال RF اسکارلت ازجمله رایج‌ ترین روش‌ از بین بردن آثار پیری پوستی، عارضه های پوستی مانند اسکار جای جوش و آکنه و در نهایت جوان‌سازی پوست می باشد.

ساختار ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان جایگزین مصنوعی دندان می باشد و جایگزین ریشه ی دندان می شود. ایمپلنت یک میله کوچک پیچی شکل دارد که طی عمل جراحی در داخل استخوان فک جایگذاری می شود.

مشاهده تمام مقالات

هم اکنون

کارت تخفیف

دندان پزشکی و زیبایی را سفارش دهید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی

سوالی در زمینه کارت تخفیف دندان پزشکی دارید؟

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما در این زمینه هستند در صورت تمایل می توانید با ما تماس بگیرید و ارتباط برقرار کنید

ساعت کاری : ۸ صبح تا ۹ شب

۰۲۱۶۶۵۵۸۷۴۳​

۰۹۹۰۳۲۰۲۶۴۰

تعرفه ها

درباره ما

وام

خانه