سلامت کارت - کارت تخفیف دندانپزشکی و زیبایی

سلامت کارت پوششی برای خاورمیانه

سلامت کارت

وبلاگ

 ارتودنسی دندان با بیمه دندانپزشکی سلامت کارت

 ارتودنسی دندان با بیمه دندانپزشکی سلامت کارت

لبخند ما یک تصویر بسیار مهم از هویت ما را نشان می‌دهد، زمانی که دندان های ما نامنظم است ، باید از ارتودنسی دندان  استفاده کنیم.در این مقاله می خواهیم  ارتودنسی دندان با بیمه دندانپزشکی سلامت کارت بپردازیم.

"<yoastmark

ارتودنسی چیست؟

برای از بین بردن کجی و نامنظمی دندان ها از بین بردن فاصله میان آنها می توان از ارتودنسی استفاده نمود ارتودنسی کردن دندان ها به ۶ مدل ثابت متحرک دیمون نامرئی لینگوال فانکشنال انجام میشود زمانی که دندان ها و وضعیت نا مرتبی داشته باشد و کج باشد علاوه بر مشکلاتی که در زیبایی به وجود می آورد هنگام جویدن و یا گاز گرفتن فرد دچار مشکل می شود.

ارتودنسی دندان برای چه کسانی مناسب است؟

برای تشخیص  اینکه نیاز به ارتودنسی است یا خیر؟ باید با دندان پزشک یا متخصص ارتودنسی مشورت کرد. برای این تشخیص متخصص ارتودنسی با توجه و ابزارهای موجود از جمله پرونده پزشکی بیمار معاینه بالینی لب گرفتن از دندان ها رادیوگرافی نظر نهایی خود را بیمار ارائه می کند

چه زمانی به ارتودنسی دندان نیاز داریم ؟

در اینجا نیز دندانپزشک یا متخصص ارتودنسی است که تعیین می کند که چه زمانی باید ارتودنسی انجام شود. دندانپزشک با استفاده از گرفتن قالب دندان ها و تصاویر رادیوگرافی مشخص می‌کند که در صورت نیاز به ارتودنسی در چه زمانی و چه شرایطی این درمان انجام گیرد.

بهترین سن برای ارتودنسی چه زمانی می باشد ؟

ارتودنسی مربوط به زمان به سن خاصی نمی باشد در کودکان از سه سالگی به بعد می توان دندانها را ارتودنسی کرد بهترین سن برای این روش درمانی دوران کودکی می باشد البته منظور این نیست که ارتودنسی برای بزرگسالان مناسب نیست و این روش درمانی برای  بزرگسالان نیز بسیار موثر می باشد.

دقت داشته باشید که هزینه های ارتودنسی هیچ ارتباطی به سن شما نداشته و برای استفاده از تخفیف های 50 درصدی می توانید با کارت تخفیف بیمه دندانپزشکی و زیبایی سلامت کارت دندان های خود را ارتودنسی نمایید.

در گذشته ارتودنسی بیشتر در کودکان انجام می شد ولی طی سال های اخیر آمار ارتودنسی در سنین بالا افزایش پیدا کرده است تفاوتی میان عزاداران سی کودکان و بزرگسالان وجود ندارد اما باید توجه داشت که در کودکان می بایست تا دندان های مناسب برای انجام ارتودنسی روشن کرده است نمی توان این درمان را انجام داد.

"<yoastmark

انواع ارتودنسی

 ارتودنسی  بر ۳ نوع است.

۱- ارتودنسی ثابت، ۲- ارتودنسی متحرک، ۳-ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی ثابت

ارتودنسی ثابت یکی از بهترین روش ها در این درمان می باشد. در این نوع براکت ها که از تجهیزات ارتودنسی 

ارتودنسی ثابت است، توسط چسب های مخصوص و بسیار مقاوم به هر دندان چسبانده می شوند. در ادامه، با سیم و کش، براکت ها به یکدیگر وصل می گردد. در این روش درمانی بیمار نمی تواند تا تمام شدن مدت درمانش ارتودنسی را از دهان خود خارج کند و بایستی آن را تا پایان این مدت نگه دارد.

با استفاده از ارتودنسی ثابت می توان بسیاری از اختلالات و بیماری های دهان و دندان را درمان کرد. بعد از نصب ارتودنسی ثابت بیمار باید ماهی یک بار برای اصلاح وضعیت پلاک‌ها و بی نظمی های دندان به متخصص ارتودنسی مراجعه کند. دوره درمان در این حالت از چند ماه تا چند سال میتواند به طول بیانجامد و فقط یک دندانپزشک ماهر و خوب می تواند پس از معاینه بیمار طول درمان را به او اطلاع دهد.

ارتودنسی متحرک

یکی از انواع ارتودنسی ، ارتودنسی متحرک است.از مزیت های اصلی که ارتودنسی متحرک دارد، این است که شما می توانید هر زمان که خواستید آن را از دهان خود خارج کنید. بیمار میتواند در صورت احساس ناراحتی و در زمان خوردن غذا آن را از دهان خود خارج کند. با توجه به نکات گفته شده ریسک خراب شدن دندان نسبت به ارتودنسی ثابت کاهش میابد.

ارتودنسی نامرئی

کسانی که میخواهند دندان های خود را ارتودنسی کنند ولی از اینکه ظاهر لبخندشان زیبایی قدیم را نداشته باشد می ترسند، می تواند از ارتودنسی نامرئی استفاده کند. در این روش درمانی از بریس نامرئی و راحتی استفاده می شود که کاملا مخفی می باشد و به هیچ وجه مشخص نیست که دندان ها ارتودنسی شده‌ است.

در ارتودنسی نامرئی از مواد پلاستیکی شفاف برای منظم کردن دندان ها استفاده می شود. با توجه به اینکه قیمت ارتودنسی نامرئی نسبت به انواع دیگران بالاتر می باشد.اما میتوان علاوه بر حفظ زیبایی لبخند و با تقبل هزینه به راحتی برای غذا خوردن،نوشیدن, مسواک زدن دندان ارتودنسی را از دهان خارج کرد.

بهترین نوع ارتودنسی 

در ادامه می خواهیم چند معیار تشخیص بهترین نوع ارتودنسی دندان را با شما در میان بگذاریم.

  • راحت بودن در نصب و خروج براکت‌ها و بریس‌های ارتودنسی
  • رعایت  بهداشت دندان‌ها و دستگاه‌های ارتودنسی بدون سختی
  • نامرئی بودن و مشخص نبودن دستگاه‌های ارتودنسی
  • حفظ زیبایی لبخند به همراه درمان موثر
  • قابلیت جابه‌جایی و محرک بودن ارتودنسی
  • طول درمان کمتر با بالاترین کیفیت
  • هزینه مناسب انجام آن

"<yoastmark

ارتودنسی تک دندان

 در بعضی از مواقع تمام دندانهای بیمار مرتب می باشد ولی فقط یکی از دندان ها کج است که باعث می شود لبخند شما جلوه زیبایی نداشته باشد. این نشان می دهد که یک دندان نازیبا در بین این همه دندان منظم نیز می تواند به زیبایی دهان فرد آسیب برساند و چهره فرد را از زیبایی در بیاورد.

سه روشی که میتوان با آن یک دندان را ارتودنسی کرد.

1- ارتودنسی ثابت 2- ارتودنسی متحرک 3- درمان با لیزر می باشد.

 درمان با لیزر

 پزشک متخصص در جلسه اول می تواند با استفاده از لیزر دندان نامرتب را تراش دهد و آن را صاف کند. ولی این روش معایبی دارد که از آن می توان به از بین رفتن مینای دندان و آسیب پذیری آن در مقابل پوسیدگی اشاره کرد.

هزینه ی ارتودنسی 

 ارتودنسی قیمت های مختلفی دارد.زیرا قیمت هر نوع آن متفاوت میباشد. اما دانستن قیمت حدودی آن می تواند برای یک انتخاب درست تاثیر گذار باشد. با توجه به اینکه در سال 1401 قیمت خدمات دندان پزشکی به دلیل گران شدن مواد مورد نیاز افزایش چشمگیری داشته است.

خیلی از افراد با توجه به مشکلات دهان و دندان زیادی که دارند نمی توانند از این درمان ها برخوردار شوند. اما در اینجا ما می خواهیم به شما یک شرکت بیمه دندانپزشکی را به نام شرکت سلامت کارت به شما معرفی کنیم. با استفاده از کارت تخفیف و بیمه سلامت کارت می توانید تا 50 درصد هزینه های مربوط به دندانپزشکی را کاهش دهید.  سلامت کار بدون در نظر داشتن سقفی برای این خدمات کارت تخفیف را به شما ارائه می دهد.

سخن آخر 

با استفاده از این مقاله می توانید بهترین نوع و قیمت را برای ارتودنسی انتخاب کنید. با ما همراه باشید تا مقالات اموزشی دیگر را مطالعه کرده و نکات مفیدی از آن ها بیاموزید.

از این مقاله خوشتان آمد؟

می توانید امتیاز دهید

5/5

اشتراک گذاری

سلامت کارت - کارت تخفیف دندانپزشکی و زیبایی

مدت زمان قالب گیری و روکش ایمپلنت دندان چقدر است. ایمپلنت دندان با کارت تخفیف دندانپزشکی سلامت کارت

ایمپلنت چه زمانی باید انجام شود، ایمپلنت با کارت تخفیف دندانپزشکی سلامت کارت با 50% تخفیف

مزونیدلینگ یکی از جدیدترین روش‌ ها برای جوانسازی پوست می باشد. شادابی، طراوت و زیبایی پوست در دوران جوانی ویژگی است که بسیاری از افراد می خواهند آن را برای مدتی طولانی حفظ کنند.

با کارت تخفیف دندانپزشکی می توانید به مدت یک سال بدون سقف هزینه از تمام خدمات دندانپزشکی، زیبایی و آزمایشگاه طرف قرارداد سلامت کارت به صورت نامحدود استفاده کنید.

تفاوت بین لمینت و کامپوزیت دندان چیست؟ به طور کلی میزان تراش دندان در کامپوزیت و لمینت متفاوت است. 

میزان تراش لمینت دندان، در این ویدیو پزشک متخصص میزان تخصصی تراش دندان برای لمینت را توضیح می دهند.

مشاهده تمام مقالات

هم اکنون

کارت تخفیف

دندان پزشکی و زیبایی را سفارش دهید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی

سوالی در زمینه کارت تخفیف دندان پزشکی دارید؟

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما در این زمینه هستند در صورت تمایل می توانید با ما تماس بگیرید و ارتباط برقرار کنید

ساعت کاری : ۸ صبح تا ۹ شب

۰۲۱۶۶۵۵۸۷۴۳​

۰۹۹۰۳۲۰۲۶۴۰

نیاز به راهنمایی یا پشتیبانی دارید؟

۰۲۱۶۶۵۵۸۷۴۳​
تماس از ۸ صبح تا ۹ شب

سلامت کارت - کارت تخفیف دندانپزشکی و زیبایی

سلامت کارت

انواع کارت تخفیف پزشکی

شرکت آتیه پرتو سلامت خاورمیانه با مجوز رسمی، به شماره ثبت ۵۹۵۶۸۹ و شناسه ملی ۱۴۰۱۱۱۳۳۹۷۶، با هدف خدمت رسانی به هموطنان عزیز راه اندازی گردید. با افتخار سلامت کارت اولین شرکتی است که با ارائه مهر و امضا پزشکان در خصوص تعرفه های دندانپزشکی و زیبایی به شما تضمین می دهدکه تمام تخفیف ها حقیقی می باشد. با افتخار سلامت کارت اولین شرکتی است که با ارائه مهر و امضا پزشکان در خصوص تعرفه های دندانپزشکی و زیبایی به شما تضمین می دهدکه تمام تخفیف ها حقیقی می باشد.

سلامت کارت - کارت تخفیف دندانپزشکی و زیبایی

دسترسی سریع

دسترسی به بخش های مختلف سایت

سلامت کارت - کارت تخفیف دندانپزشکی و زیبایی

آدرس دفتر مرکزی

تهران، ستارخان

ستارخان ، نبش سه راه تهران ویلا ، بعد از کوچه مهرسر ، برج اداری چشم انداز ، پلاک ۳۸۳، طبقه ۶ واحد ۳

سلامت کارت - کارت تخفیف دندانپزشکی و زیبایی

ثبت درخواست مشاوره کارت تخفیف