مشاهده تمام مقالات

روکش دندان یک ساختار توخالی، نازک و کلاه مانند است که روی سطح دندان‌ های طبیعی قرار می‌ گیرد. روکش ها به طور کامل کل دندان را می‌ پوشانند.

یک روکش جایگزین مناسب برای دندان‌ هایی است که به علت پوسیدگی یا ضربه از بین رفته اند. می‌‌ توان از روکش برای اصلاح و مطابقت شکل دندان‌ ها استفاده کرد.

روکش زیرکونیا از زیرکونیا ساخته شده است که یک کریستال بسیار مقاوم و با طول عمر بسیار بالا است. سرامیکی که روی سطح روکش فلزی دندان قرار می‌‌گیرد از سرامیک ساخته شده است و به طور کلی پایه را پوشش می‌ دهد. امروزه در حوزه دندانپزشکی، پیشرفت های بسیاری به وجود آمده است به طوری که می توان بدترین دندان ها را هم به کمک مواد خاصی اصلاح و ترمیم کرد. یکی از بهترین موادی که امروزه برای ترمیم دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد، روکش زیرکونیا می باشد.

روکش دندان زیرکونیا به دلیل نداشتن هیچ گونه فلزی، زیبایی ظاهری دندان را حفظ می کند به طوری که بعد از نصب روکش تشخیص دندان روکش شده با دندان طبیعی خیلی سخت خواهد بود. روکش زیرکونیا از آلیاژ یک نوع فلز که رنگ سفیدی دارد، ساخته شده است.
با تهیه ی کارت تخفیف بیمه دندانپزشکی و زیبایی سلامت کارت هزینه های دندانپزشکی خود را تا 50 درصد کاهش دهید.

چرا به روکش دندان نیاز است؟

دلایل متعددی مبنی بر استفاده از روکش دندان وجود دارد یکی از این دلایل افزایش مقاومت دندانی است که دچار شکستگی یا عصب کشی شده است می باشد. عموما دندانپزشک پس از جراحی کانال ریشه از روکش دندان استفاده می کند.
با تهیه ی کارت تخفیف بیمه دندانپزشکی و زیبایی سلامت کارت هزینه ی روکش دندان را تا 30 درصد کاهش دهید.

بیشتر بخوانید: عصب کشی دندان با بیمه دندانپزشکی و زیبایی سلامت کارت

روکش پی اف ام PFM

همانطور که از اسم این روکش دندان مشخص است مخفف روکش سرامیکی متصل به فلز می‌باشد. این روکش‌ تلفیقی از سرامیک و فلز می باشد. سرامیکی که روی دندان قرار دارد شبیه رنگ طبیعی دندان است اما فلز تیره زیر دندان می‌‌تواند خط لثه را نشان دهد به ویژه در مواردی که لثه دچار عقب رفتگی شده باشد.

روکش سرامیکی متصل به فلز طول عمر بسیار بالایی دارد و تا چندین سال می‌‌ توان از آن استفاده کرد و دچار هیچ گونه مشکلی نشد. در صورتی که از این روکش به خوبی محافظت کنید و به بهداشت دهان و دندان خود اهمیت دهید می‌توانید تا ۳۰ سال از مزایای حاصل از آن بهره مند شوید. برای ساخت این نوع روکش از سه نوع آلیاژ قیمتی، نیمه قیمتی و غیرقیمتی استفاده می شود.

بیشتر بخوانید: روکش دندان با بیمه دندانپزشکی سلامت کارت

مشکلات ناشی از استفاده از روکش دندان پی اف ام

ماندگاری و طول عمر روکش پی اف ام PFM جای هیچ گونه تردید و سوالی ندارد اما ساختار فلزی آن از لحاظ زیبایی رضایت بخش نیست. گاهی اوقات در اطراف این ساختار پلاک یا باکتری تشکیل می‌‌شود. یکی دیگر از مشکلات مرتبط با روکش پی اف ام عقب رفتگی لثه می باشد. با گذر زمان روکش عقب می‌رود و لبه‌ های فلزی روکش مشخص می شود به نحوی که یک خط خاکستری رنگ که اصلاً خوشایند نیست به وجود می‌ آید.

یک راه برای غلبه بر این مشکل استفاده از لبه سرامیکی است اما روش همیشه یک راه حل کاربردی نیست. روکش سرامیکی از مقاومت کافی برخوردار نیست به ویژه در افرادی که با دندان قروچه دست و پنجه نرم می کنند.

"<yoastmark

روکش زیرکونیا

زیرکونیا یک نوع اکسید فلزی است که از زیرکونیوم به دست می‌‌آید و جز خانواده ی تیتانیوم است. با توجه به مقاومت و طول عمر بالای زیرکونیا یک ترکیب ایده آل برای ساخت روکش دندان محسوب می‌ شود.

روکش زیرکونیا دندان با مزایای متعددی همراه است و زیبایی ظاهری این نوع روکش باعث محبوبیت بیشتر این روکش شده است. زیرکونیوم مقاومت، طول عمر و ماندگاری بسیار بالایی دارد. در حال حاضر تقاضای دندان پزشکان و بیماران برای روکش زیرکونیا بیشتر از روکش پی اف ام است.
برای کاهش هزینه های درمان و زیبایی دندان تا 50 درصد کافی است درخواست کارت تخفیف را در وب سایت سلامت کارت ثبت نمایید مشاوران ما در کمترین زمان ممکن با شما ارتباط برقرار خواهند نمود و کارت تخفیف دندانپزشکی را برای شما صادر می نمایند.

کدام روکش مقاوم تر است؟

زیرکونیای جامد قویترین روکشی است که به بیماران توصیه می‌‌ شود. انتخاب این روکش برای آن دسته از افرادی که با مشکل دندان قروچه دست و پنجه نرم می‌کنند بسیار مناسب است.

مقاومت و قدرت این نوع روکش یک دلیل مهم برای استفاده از آن در پل و روکش دندان‌ های ردیف عقب است. زیرکونیای شفاف در مقایسه با زیرکونیای جامد مقاومت و پایداری کمتری دارد. روکش پی اف ام نیز روکشی بساز مقاوم است و در صورت رعایت بهداشت دهان و دندان ها می توان تا 30 سال از آن استفاده نمود.

از چه ترکیباتی برای تهیه روکش زیرکونیا استفاده می‌شود؟

برای تهیه روکش دندان زیرکونیا از زیرکونیای جامد، بسیار شفاف و لایه ای استفاده می شود. زیرکونیا یک ماده یکپارچه و بسیار قوی است. می توان برای آن دسته از بیمارانی که با مشکلاتی از قبیل دندان قروچه مواجه هستند از این روکش استفاده نمود. زیرکونیا بسیار شفاف در مقایسه با روکش پی اف ام از ترکیبات محکم ‌تری ساخته شده است و دارای شفافیت طبیعی و زیبایی می‌باشد.

زیرکونیای بسیار شفاف برای تهیه روکش برای دندان‌ های ردیف جلو و تهیه پل با بریج سه واحدی بسیار مناسب است. زیرکونیا لایه ای ساختاری از زیرکونیا دارد و روی آن یک لایه از سرامیک قرار گرفته و شباهت زیادی به روکش پی اف ام دارد.

آیا می شود روکش دندان را عوض کرد؟

آیا قابلیت نصب روکش دندان بهتر وجود دارد؟ این سوالی است که بسیاری از استفاده کنندگان روکش های دندان دارند. در پاسخ باید گفت بله امکان تعویض روکش دندان وجود دارد.
دسته نوین و جدید روکش های دندانی به وسیله فناوری پیشرفته کد کم CAD/CAM تهیه می شوند. روکش های سرامیکی و زیرکونیا از نظر استحکام و زیبایی منحصر به فرد می باشند. روکش های قدیمی از استحکام و زیبایی مناسبی برخوردار نیستند.
در برخی از موارد پس از مدتی استفاده از روکش دندانی ممکن است دندان زیر روکش دچار پوسیدگی و حتی عفونت شده باشد که نیاز به تعویض و برداشتن روکش دندانی است.

بیشتر بخوانید:انواع کاشت دندان با کارت تخفیف دندانپزشکی

تعویض روکش دندان را برای زیبایی

در بعضی از موارد خود روکش دچار نقص هایی شده است که نیازمند تعویض می باشد. روکش شکسته شده باید برداشته و روکش نو و جدید بکار برده شود.
روکش های پی اف ام عمدتا دارای لبه فلزی بوده و از زیبایی مناسبی برخوردار نیستند. اگر زیبایی هدف درمان روکش باشد بایستی حتما از روکش های نسل جدید زیرکونیا و یا سرامیکی تمام پرسلاین استفاده شود.
با مشاهده ی تعرفه دندانپزشکی و تخفیف های کارت تخفیف دندانپزشکی سلامت کارت هزینه های درمان و زیبایی دندانپزشکی خود را تا 50 درصد کاهش دهید.

روکش دندان سرامیکی و یا زیرکونیا کدام یک؟

هر دو روکش دندان سرامیکی و زیرکونیا از زیبایی و استحکام بالا برخوردار هستند. این دسته از روکش ها با فناوری کد کم به صورت سه بعدی تهیه شده و زیبایی را برای شما فراهم می کنند. استفاده از روکش دندان زیرکونیا به دلیل برتری در استحکام از اولویت بالاتری برخوردار است. با استفاده از روکش های زیرکونیا و تعویض با روکش ها قدیمی می توانید زیبایی را به دندان های خود بازگردانید.
با تهیه ی کارت تخفیف دندانپزشکی هزینه روکش دندان را تا 50 درصد کاهش دهید.

مزایای روکش دندان زیرکونیا

قدرت، استحکام و ماندگارانی بسیار بالا
عدم بروز واکنش آلرژیک نسبت به روکش پی اف ام
در بیمارانی که دچار التهاب بافت نرم ناشی از روکش پی اف ام pfm یا روکش فلزی هستند بسیار مناسب می باشد.
لبه‌ های آن از زیر لثه مشخص نیست و به خوبی روی سطح دندان قرار می‌گیرد.
برای بیمارانی که نیاز به روکش کامل نیاز دارند و زیبایی ظاهری روکش برایشان از اهمیت بسیار بالایی دارد انتخاب بسیار خوبی محسوب می‌‌شود.
نسبت به سرما و گرما مقاوم می باشد و از میزان حساسیت دندانی جلوگیری می‌کنند.
برای نصب این روکش نیاز چندانی به آماده ‌سازی دندان نیست.
زیرکونیای جامد طول عمر و ماندگاری بالایی دارد برای افرادی که دچار دندان قروچه هستند بسیار مناسب می باشد.
می‌ تواند عیوب دندان نظیر تغییر رنگ دندان، اباتمنت دندان و ساختارهای فلزی را بپوشاند.
باعث عقب رفتگی لثه نمی‌‌ شود و از تغییر رنگ لبه‌ی لثه جلوگیری می‌ کند.
با تهیه ی کارت تخفیف بیمه دندانپزشکی و زیبایی سلامت کارت هزینه های روکش دندان سرامیکی و زیرکونیا را تا 50 درصد کاهش دهید.

خانه

تعرفه ها

درباره ما

وام

سوالات