مشاهده تمام مقالات

تزریق چربی یکی از روش های معمول و رایج در جراحی های زیبایی پوست به شمار می رود. تزریق چربی در حقیقت یک نوع راه انتقال چربی است، در سال های اخیر زیبا جویان از این روش برای شاداب تر شدن چهره، تناسب اندام، خوش فرم شدن صورت و بدن استفاده می کنند.
این درمان روشی ایمن با ماندگاری بالا است. زیرا ماده اصلی آن یعنی چربی از بدن خود فرد گرفته شده است در نتیجه سبب پیامد های حساسیت و عفونت در بدن نمی شود.

تزریق برای جوانسازی پوست

تزریق کردن چربی کاربرد بسیار وسیعی در جوانسازی پوست و کاهش چین و چروک دارد. چین و چروک به وجود آمده در پیشانی، خطوط لبخند و اخم، گودی زیر چشم و… را می توان با استفاده از تزریق چربی اصلاح کرد و سبب جوان سازی پوست شد. همچنین با استفاده از تزریق چربی می توان باعث زاویه سازی صورت، اصلاح ناقرینگی و باعث رفع اسکار های فرو رفته شد.

تزریق چربی از شکم به صورت چگونه است؟

کاهش چربی های زیر پوستی باعث ایجاد چین و چروک بر روی صورت می شود. برای رفع این مشکل می توان چربی را از دیگر مناطق بدن مانند شکم استخراج و به بافت تحلیل رفته صورت تزریق کرد.
در حقیقت تزریق چربی یک نوع فیلر به حساب می آید زیرا فیلر ها سبب جوان سازی و حجم دهی پوست می شوند. این بدان معنا است که با این روش، بخشی که چربی از بین رفته ترمیم می شود.
انتقال چربی همیشه از شکم به صورت نیست بلکه انتقال چربی اضافه به قسمت های مختلف بدن برای تناسب اندام نیز صورت میگیرد. با استفاده از کارت بیمه طلایی تخفیف دندانپزشکی و زیبایی سلامت کارت تا سقف 50 درصد تخفیف برای خدمات تزریق برخوردار شوید.

انواع روش تزریق چربی

با پیشرفت علم و تکنولوژی تزریق چربی نیز از این قاعده مستثنا نبوده و دارای روش متنوع با توجه به متد روز دنیا می باشد.
تزریق ، زیر نظر متخصص معتمد انتخاب شده توسط کارت تخفیف بیمه سلامت کارت میباشد از این رو با تضمین کامل برای بهترین نتایج روبرو خواهید شد.

مراحل تزریق چربی

1.برداشت چربی از نواحی که چربی اضافی در آن انباشته شده است صورت میگیرد.

2.خالص سازی چربی (پالایش چربی) : برای جداسازی ناخالصی از چربی، آن را در ظرف های مخصوص ریخته و درون سانترفیوژ قرار میدهد، تا سلول های معیوب چربی،خون و مایعات از سلول سالم چربی جدا شود.

3.تزریق به محل مورد نظر : در این مرحله پزشک با مهارت و تجربه خود چربی را با استفاده از سرنگ های مخصوص، به محلی که قبلا آن را مورد استریل و بی حسی قرار داده تزریق می کند و زیبا جو بعد از دریافت چربی به نتیجه دلخواه خود میرسد.

چهار روش تزریق چربی

روش بادی جت

برداشت و استخراج چربی با استفاده از دستگاه مخصوص فشار آب که در این روش جدا سازی ذرات چربی از بافت حاصل می شود.

روش دستی

اسم این روش ترانسفر چربی بوده و پزشک متخصص با ایجاد برش در قسمت منبع چربی، استخراج را انجام میدهد.

روش میکروفت

این روش بعد از استخراج چربی صورت میگیرد که پزشک پس از عمل خالص سازی، ذرات چربی را خرد می کند.

روش نانوفت

در این روش بعد از استخراج، محتویات غنی درون سلول های چربی را برای تزریق استفاده می کنند. این روش مزیت بهتری نسبت به میکروفت دارد، چون در روش نانوفت پوست کلاژن بیشتری تولید می کند و تاثیر بیشتری در جوانسازی پوست میگذارد. شما میتوانید با استفاده از کارت تخفیف بیمه سلامت کارت در امور دندانپزشکی و جراحی زیبایی تا 50 درصد تخفیف، بدون نگرانی از هزینه های جراحی زیبایی، به زیبا سازی و جوانسازی پوست خود کمک کنید.

تزریق چربی برای چه رده سنی مناسب است؟

سن مناسب توصیه شده برای تزریق 30 سالگی بوده اما در سنین 18 سال به بالا این عمل انجام می شود.

تزریق چربی برای چه کسانی مناسب است؟

1.افرادی که دارای مشکلات پوستی نظیر فرورفتگی (اسکار) و پیری پوست می باشند.
2.افرادی که دارای بانك چربی اضافه برای استخراج هستند، می توانند این عمل را انجام دهند.
3.افرادی که دارای سلامت جسمی نرمال می باشند (مشورت با پزشک متخصص در صورت وجود بیماری)
4.افرادی که از دارو های خاص، مواد مخدر و الکل استفاده نمی کنند.
توجه: امکان تزریق در زنان باردار و شیرده وجود ندارد و باید بعد از این دوران اقدام به انجام این عمل کنند.

تزریق ژل و فیلر بهتر است یا تزریق چربی؟

این سوال بسیار پرسیده می شود که تزریق ژل یا فیلر بهتر است یا چربی. برای پاسخ به سوال مربوطه می توان به موارد زیر اشاره نمود

تزریق چربی

 • در این روش چربی از بدن خود فرد گرفته می شود،و سبب بروز عفونت در محل تزریق نمی شود، اما امکان بروز عفونت در محل استخراج چربی وجود دارد
 • روشی ایمن که از واکنش آلرژیک و حساسیت در بدن فرد جلوگیری می کند
 • ماندگاری بالا
 • روش تهاجمی تر نسبت به فیلر ها به این معنا که در استخراج چربی مجبور به برش پوست هستیم ، اما با این حال جراحی سرپایی است.
 • ثبات در جذب چربی به بافت و عدم حرکت در محل تزریق
 • امکان ماندگاری جای زخم در محل استخراج چربی وجود دارد.

تزریق ژل ها و فیلر ها

 • ماندگاری کمتری نسبت به چربی دارد.
 • امکان بروز حساسیت و واکنش آلرژیک در بدن
 • کم هزینه تر بودن ژل نسبت به چربی
 • عدم قرار گیری تحت جراحی، برش و روشی کم تهاجمی تر نسبت به چربی
 • امکان تکان خوردن ژل ها و فیلرها بعد از تزریق

وقتی روش مناسب با بدن خود را با توجه به مزایا و معایب دو روش انتخاب کردید، حال نوبت آن است که با استفاده از کارت تخفیف بیمه دندان پزشکی و زیبایی سلامت کارت، از تخفیف طلایی در تمامی جراحی های زیبایی از جمله تزریق چربی یا تزریق انواع فیلر بهره مند شوید.
علیرغم اینکه خیلی از سایت ها و مراکز بیمه عنوان می دارند که عمل زیبایی مشمول هیچ بیمه ای نخواهد بود، شما با استفاده از کارت تخفیف بیمه دندانپزشکی و زیبایی سلامت کارت و مشاهده تعرفه پزشکان در سایت سلامت کارت، می توانید از خدمات بیمه ای و تخفیفی تا 50 درصد استفاده نمایید.
برای اطمینان بیشتر می توانید تعرفه مهر و امضا شده هر یک از پزشکان را در سایت ما مشاهده نمایید.

مزایای تزریق چربی

 • راهی ایمن برای جوانسازی پوست
 • اصلاح بافت پوست و برخورداری از ظاهری طبیعی بعد از تزریق
 • اصلاح فرم صورت نظیر رفع ناقرینگی
 • ماندگاری 3 الی 5 سال
 • امکان تزریق به تمامی نقاط بدن بدون محدودیت
 • جذب سریع چربی به پوست
 • رفع اسکار و جای جوش گود شده

معایب احتمالی تزریق چربی

 • وجود کبودی و ورم در محل تزریق
 • احتمال بسیار کم به وجود آمدن عفونت
 • دوره نقاهت 10 روزه
 • امکان تزریق دوباره

عوارض ناشی از تزریق ممکن است با توجه به وضعیت جسمانی هر فرد در هر بدنی متفاوت باشد البته انتخاب درست پزشک و تیم حرفه ای دقت در انجام عمل نیز در بدست آوردن بهترین نتایج بی تاثیر نیست، با استفاده از کارت تخفیف بیمه دندانپزشکی و زیبایی سلامت کارت، از تخفیف 50 درصدی و قوی ترین تیم های پزشکی برای جراحی زیبایی خود بهره مند شوید.

"<yoastmark

 

هزینه تزریق چربی

هزینه تزریق در سال 1401 در تهران و شهرستان ها نظیر کرمان و همدان و … یکی از بحث‌های مهم برای انجام این جراحی است. با توجه به این که تزریق چربی یک عمل زیبایی به شمار می رود و هیچ بیمه ای آن را پوشش نمی دهد اما کارت بیمه سلامت کارت 50 درصد تخفیف برای زیبا جویانی که قصد انجام این عمل زیبایی را دارد در نظر گرفته است.
هزینه تزریق برای هر فرد می‌تواند متفاوت باشد زیرا خواسته افراد با یکدیگر متفاوت است و میزان و حجم چربی استخراج شده و تزریق شده از شخصی به شخص دیگر فرق دارد. همچنین استفاده از امکانات و دستگاهها برای استخراج چربی با توجه به صلاحدید پزشک در هر شخص نسبت به شخص دیگر تفاوت قیمت خواهد داشت.

دوره نقاهت

دوره نقاهت بعد از تزریق 7 الی 10 روز می باشد و بهتر است در این دوران در معرض نور خورشید قرار نگیرید.

 

 

خانه

تعرفه ها

درباره ما

وام

سوالات