سلامت کارت - کارت تخفیف دندانپزشکی و زیبایی

سلامت کارت پوششی برای خاورمیانه

سلامت کارت

وبلاگ

جرم گیری دندان با کارت تخفیف بیمه دندانپزشکی سلامت کارت

جرم گیری دندان با کارت تخفیف بیمه دندانپزشکی سلامت کارت

جرم گیری دندان با نام علمی بروساژ شناخته می شود. جرم دندان یعنی تجمع پلاک های میکروبی روی دندان که با انباشته شدن بر روی دندان ها باعث رسوب می شود

علت جرم دندان ها چیست؟
علت جرم دندان ها چیست؟

جرم گیری دندان موجب حذف این پلاک ها از روی سطح دندان ها می شود، که این امر از پوسیدگی دندان ها نیز جلوگیری می کند. جرم دندان موجب تغییر رنگ دندان و ایجاد بوی بد دهان می شود، همچنین سلامت دهان و دندان را به خطر می اندازد

پلاک دندان به لایه نازکی می گویند که روی سطح دندان می چسبد و حاوی میلیون ها باکتری است. اگر دندان ها به طور کامل پاکسازی نشوند

این امر باعث تشکیل لایه های رسوبی روی سطح دندان ها می شود.

پزشکان و متخصصان به پلاک دندان اصطلاحا بیوفیلم می‌گویند. بیوفیلم ها می توانند از خانواده ی آغازیان ، قارچ ها و باکتری ها باشند که می توانند سلامت دهان و دندان را به خطر اندازند.

شما با داشتن کارت تخفیف بیمه دندانپزشکی و زیبایی سلامت کارت می توانید هزینه های جرم گیری دندان و دیگر خدمات دندانپزشکی حتی زیبایی دندان های خود را تا 50 درصد تخفیف کاهش دهید.

علت جرم دندان ها چیست؟

یکی از عوامل مهم در شکل گیری جرم دندان ها مسواک نزدن یا عدم استفاده از نخ دندان می باشد، اما اگر به طور منظم از مسواک و نخ دندان دندان استفاده می کنید نیز ممکن است دچار این مشکل شوید

جرم دندان نیز می تواند بر اثر استفاده از سیگار و دود دخانیات بر روی دندان به وجود آید.

جرم دندان ممکن است برای کسانی که مصرف سیگار نداشته باشند، نیز اتفاق بیفتد که دلیل آن می تواند درست مسواک نکردن دندان ها باشد. نوشیدن چای و قهوه به مقدار نسبتا زیاد نیز می تواند در جرم دندانها تاثیر بسزایی داشته باشد.

"<yoastmark

جرم گیری دندان در منزل

در خانه هم می توان به کم شدن جرم دندان ها  کمک کند، اما تمام جرم‌ها از روی دندان برداشته نمی‌شوند و شما باید برای حل اساسی مشکل جرم دندان از دندانپزشک کمک بگیرید. شما با داشتن کارت تخفیف بیمه دندانپزشکی و زیبایی سلامت کارت می توانید هزینه های جرم گیری دندان را تا 50 درصد کاهش دهید با این حال می‌توانید از موارد زیر نیز کمک بگیرید

استفاده از جوش شیرین به تنهایی یا با لیمو، سرکه و خمیر دندان

طرز تهیه

مقدار کافی آب و یک قاشق چای خوری سرکه یا لیمو به همراه یک و نیم قاشق چای خوری جوش شیرین را باهم مخلوط کرده و با آن مسواک بزنید.

جوش شیرین به تنهایی خاصیت آنتی باکتریال دارد که این امر به سلامت دندان و دهان کمک بسیاری می کند.

مسواک زدن با روغن زیتون

روغن زیتون به کاهش پوسیدگی دندان‌ها و بهبود استحکام لثه‌ها کمک می‌کند. شما می توانید روغن زیتون را غرغره یا آن را با دست روی دهان و لثه خود ماساژ دهید.

مسواک زدن با سرکه سیب

استفاده از سرکه سیب طبیعی به کم شدن باکتری های دهان و دندان در نتیجه کم شدن جرم کمک می کند.

جرم گیری دندان با زغال

از زغال فعال می توان برای دفع جرم ها استفاده کرد زغال فعال نوعی پودر سیاه‌ رنگ دانه ریز است، که از سوزاندن پوست زیتون و نارگیل تهیه می‌شود.

زغال فعال به آب نمی چسبد اما چسبندگی خوبی با جرم ها، به دلیل تخلخل بالا دارد و آن را در خود حل می کند.

استفاده از نمک

از زمان های قدیم از نمک برای تمیز کردن دندان ها استفاده می کردند نمک خاصیت ضد التهابی دارد و از انتشار باکتری و میکروب در دهان و دندان جلوگیری می کند.

مراحل و روشهای جرم گیری دندان

"مراحل

جرم گیری به روش دستی

دندانپزشک در این روش با ابزار های تخصصی خود از یک جرم گیر دندان استفاده میکند و پلاک ها را به صورت دستی از روی دندان بر می دارد.

جرم گیری به روش اولتراسونیک

اگر مقدار پلاک های روی دندان از حدی باشد که پزشک تشخیص دهد به روش دستی قادر به انجام این کار نیست از دستگاه اولتراسونیک به جای روش دستی استفاده می کند. قدرت این دستگاه در رفع جرم بسیار بیشتر و سریع تر از ابزار دستی است.

بعد از استفاده از دستگاه اولتراسونیک دندان ها دوباره مورد بررسی قرار میگیرد، در صورتی که تکه ای جرم باقی مانده باشد، دندان پزشک نقطه را با استفاده از ابزار دستی دوباره تمیز می کند. سپس دندان پزشک با استفاده از وسیله ای مانند سمباده دندان ها رو تحت ماساژ قرار می دهد و خمیری را روی سطح دندان ها ریخته و با استفاده از دستگاهی دیگر مواد ریخته شده را روی سطح دندان ها را پخش می کند.

بعد از انجام مراحل بالا دندان ها سفید و درخشنده و به رنگ طبیعی خود برمیگردند اگر میزان سفیدی دندان برای شما حائز اهمیت است بهتر از از مقاله سفید کردن دندان بیمه سلامت کارت استفاده کنید.

بعد از انجام جرم گیری چه مواردی را رعایت کنیم؟

تا 3 الی 5 ساعت از خوردن غذا و چای خودداری کنید تا بهترین تاثیر را از جرم گیری دندان خود ببرید

با استفاده از کارت تخفیف بیمه دندانپزشکی سلامت کارت علاوه بر زیبا سازی و درمان دندان های خود از تخفیف 50 درصدی در انجام امور درمانی و زیبایی دهان و دندان بهره مند شوید.

مزایای جرم گیری دندان

  • جلوگیری از پوسیدگی دندان
  • سفید و درخشنده شدن دندان
  • جلوگیری از انتشار عفونت لثه، دهان و دندان
  • از بین رفتن لکه های دندان
  • از بین رفتن بوی بد دهان
  • سلامت جسمی بهتر

از بین رفتن باکتری های دهان و دندان، به سلامت قلب و عروق کمک بسیاری میکند، زیرا اگر لثه ها دچار عفونت شوند رگ های عروقی تحت تاثیر التهاب قرار می گیرند و این امر منجر به بروز سکته قلبی نیز می شود.

معایب و عوارض جرم گیری چیست؟

امکان بروز درد و حساس شدن دندان ها بعد از انجام جرم گیری
این درد به صورت جزیی می باشد و بعد از گذشت چند روز از بین می رود.

به دلیل از بین رفتن باکتری ها و پلاک ها به طور کلی جرم دندان ها، ممکن است در چند روز اول در برابر خوردن خوراکی های سرد و گرم دندان های حساس و کمی درد داشته باشند.

نکته: حساس شدن دندان ها بعد از انجام جرم گیری دندان امری طبیعی می باشد.

احتمال کم خونریزی لثه یا عفونت

در صورت بروز عفونت، پزشک آنتی بیوتیک تجویز می کند؟

آیا جرم گیری به دندان ها آسیب میزند

یکی از باور های غلط بین عموم مردم این است که جرم گیری به مینای دندان یا سطح دندان آسیب میزند. اما این گونه نیست، در حقیقت وجود پلاک و جرم روی دندان باعث ایجاد عفونت در بافت لثه و سبب خراب شدن دندان می شود.

جرم دندان باعث از بین رفتن بافت لثه می شود. این پروسه در نهایت با تحلیل بافت لثه ادامه می باید و موجب لقی دندان می شود.

وجود جرم دندان خطرناک است نه عمل جرم گیری

هر چند وقت یکبار باید جرم گیری انجام شود؟

به طور کلی با رعایت درست و اصولی بهداشت دهان و دندان استفاده از نخ دندان و مسواک نیازی به جرم گیری نمی باشد.

در صورت نیاز به جرم گیری با تشخیص پزشک، این درمان به صورت حداکثر دو بار در سال اتفاق می افتد.

هزینه و قیمت جرم گیری چقدر است؟

قیمت جرم گیری دندان به عوامل مختلفی از جمله مقدار جرم روی دندان، تخصص پزشک، روش استفاده در درمان و تعداد جلسات مورد نیاز آن بستگی دارد. اما شما با استفاده از کارت تخفیف بیمه دندانپزشکی و زیبایی سلامت کارت و مشاهده تعرفه پزشکان در سایت سلامت کارت، می توانید از خدمات بیمه ای و تخفیف تا 50 درصد استفاده نمایید.

 

از این مقاله خوشتان آمد؟

می توانید امتیاز دهید

5/5

اشتراک گذاری

سلامت کارت - کارت تخفیف دندانپزشکی و زیبایی

مدت زمان قالب گیری و روکش ایمپلنت دندان چقدر است. ایمپلنت دندان با کارت تخفیف دندانپزشکی سلامت کارت

ایمپلنت چه زمانی باید انجام شود، ایمپلنت با کارت تخفیف دندانپزشکی سلامت کارت با 50% تخفیف

مزونیدلینگ یکی از جدیدترین روش‌ ها برای جوانسازی پوست می باشد. شادابی، طراوت و زیبایی پوست در دوران جوانی ویژگی است که بسیاری از افراد می خواهند آن را برای مدتی طولانی حفظ کنند.

با کارت تخفیف دندانپزشکی می توانید به مدت یک سال بدون سقف هزینه از تمام خدمات دندانپزشکی، زیبایی و آزمایشگاه طرف قرارداد سلامت کارت به صورت نامحدود استفاده کنید.

تفاوت بین لمینت و کامپوزیت دندان چیست؟ به طور کلی میزان تراش دندان در کامپوزیت و لمینت متفاوت است. 

میزان تراش لمینت دندان، در این ویدیو پزشک متخصص میزان تخصصی تراش دندان برای لمینت را توضیح می دهند.

مشاهده تمام مقالات

هم اکنون

کارت تخفیف

دندان پزشکی و زیبایی را سفارش دهید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی

سوالی در زمینه کارت تخفیف دندان پزشکی دارید؟

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما در این زمینه هستند در صورت تمایل می توانید با ما تماس بگیرید و ارتباط برقرار کنید

ساعت کاری : ۸ صبح تا ۹ شب

۰۲۱۶۶۵۵۸۷۴۳​

۰۹۹۰۳۲۰۲۶۴۰

نیاز به راهنمایی یا پشتیبانی دارید؟

۰۲۱۶۶۵۵۸۷۴۳​
تماس از ۸ صبح تا ۹ شب

سلامت کارت - کارت تخفیف دندانپزشکی و زیبایی

سلامت کارت

انواع کارت تخفیف پزشکی

شرکت آتیه پرتو سلامت خاورمیانه با مجوز رسمی، به شماره ثبت ۵۹۵۶۸۹ و شناسه ملی ۱۴۰۱۱۱۳۳۹۷۶، با هدف خدمت رسانی به هموطنان عزیز راه اندازی گردید. با افتخار سلامت کارت اولین شرکتی است که با ارائه مهر و امضا پزشکان در خصوص تعرفه های دندانپزشکی و زیبایی به شما تضمین می دهدکه تمام تخفیف ها حقیقی می باشد. با افتخار سلامت کارت اولین شرکتی است که با ارائه مهر و امضا پزشکان در خصوص تعرفه های دندانپزشکی و زیبایی به شما تضمین می دهدکه تمام تخفیف ها حقیقی می باشد.

سلامت کارت - کارت تخفیف دندانپزشکی و زیبایی

دسترسی سریع

دسترسی به بخش های مختلف سایت

سلامت کارت - کارت تخفیف دندانپزشکی و زیبایی

آدرس دفتر مرکزی

تهران، ستارخان

ستارخان ، نبش سه راه تهران ویلا ، بعد از کوچه مهرسر ، برج اداری چشم انداز ، پلاک ۳۸۳، طبقه ۶ واحد ۳

سلامت کارت - کارت تخفیف دندانپزشکی و زیبایی

ثبت درخواست مشاوره کارت تخفیف