مشاهده تمام مقالات

پلاسما ژل یکی از جدید‌ترین ژل‌ یا فیلر تزریقی برای جوانسازی پوست می باشد. تفاوت پلاسما ژل با سایر ژل های تزریقی این است که از خون خود فرد گرفته می شود. افزایش سن سبب پیری و شل شدن پوست می باشد.

پلاسما ژل یکی از روش های جوانسازی و زیباسازی پوست ی باشد که با استفاده از آن می توان آثار پیری را از چهره افراد برطرف کرد. همانطور که گفتیم پلاسماژل در واقع نوعی فیلر است که از پلاسمای خون زیباجو تهیه می شود. این روش علاوه بر اثر حجم دهندگی به دلیل داشتن انواع فاکتورهای رشد باعث طراوت پوست، کاهش میزان چروک ها و جوانی پوست می شود.

تفاوت پلاسما ژل با پی آر پی

با فیلری که از پلاسما خون فرد زیباجو تهیه می شود، می توان فرم دهی، مادلینگ یا زاویه سازی صورت انجام داد. این نوع فیلر برای درمان گودی زیر چشم، خطوط عمیق خنده و اخم، چروک های اطراف چشم و دهان، فرم دهی گونه و صورت، مورد استفاده قرار می گیرد.

پلاسما ژل با پی آر پی prp متفاوت است. از پلاسما ژل برای درمان چین و چروک ها، حجم و فرم دهی صورت استفاده می شود. تفاوت پلاسما ژل با پی آر پی prp در نوع عملکرد آن می باشد. پلاسما ژل علاوه بر درمان چین و چروک های پوستی باعث فرم دهی صورت نیز می‌ شود ولی prp جهت رفع مشکلات پوستی نظیر چین و چروک مورد استفاده قرار می گیرد.

با تهیه ی کارت تخفیف دندانپزشکی و زیبایی سلامت کارت هزینه درمان زیبایی پوست و مو را تا 30 % کاهش دهید.

کاربرد تزریق <yoastmark class=

کاربرد تزریق پلاسما ژل به پوست صورت

 • رفع گودی زیر چشم
 • حالت دهی بینی و فک
 • برجسته سازی گونه
 • فرم دهی به چانه
 • برطرف کردن چین و چروک های صورت

فرایند آماده سازی پلاسما ژل

مراجعه زیباجو به کلینیک زیبایی پوست و مو
خونگیری از زیباجو به مقدار ۱۰ الی ۲۰ میلی لیتر
خون داخل دستگاه گذاشته می شود و پلاسمای آن جدا شود
پلاسمای آماده داخل دستگاهی دیگر قرار می گیرد و تبدیل به ژل می شود.
ژل به دست آمده با استفاده از سوزن نازک یا کانولای بلانت به نواحی تحت درمان تزریق می شود.

تمامی مراحل آماده سازی پلاسما ژل تنها در یک جلسه درمان و بدون هیچ گونه عمل جراحی صورت می گیرد. دو هفته پس از انجام این فرایند نتایج قابل مشاهده می باشد. معمولا برای دریافت نتایج بهتر و البته ماندگاری بیشتر، سه جلسه درمان با فاصله های یک ماهه مناسب می باشد.

مزایا تزریق پلاسما تراپی

 • بازسازی و تحریک کلاژن سازی پوست
 • حجم دهی به لب و گونه
 • جوانسازی گردن و پشت دست
 • هزینه مناسب به خصوص با کارت تخفیف دندانپزشکی و زیبایی سلامت کارت
 • عدم ایجاد آلرژی و حساسیت
 • کاملا طبیعی و تاثیر گذاری عالی
 • از بین برنده چین و چروک، خط لبخند و اخم
 • جایگزین بسیار مناسبی به جای اسید هیالورونیک
 • جذب به سرعت اتفاق می افتد

عوارض و معایب تزریق پلاسما ژل

پلاسما ژل همانطور که گفته شد از پلاسمای خون شخص تهیه می شود و به همین دلیل آلرژی یا عوارض خاصی را به همراه نخواهد داشت. بعد از درمان ممکن است علائمی مانند قرمزی، سوزش، خونریزی، پف، کبودی و تورم شدید را تجربه کنید. این علائم ظرف مدت 24 ساعت برطرف می‌ شوند.

مدت زمان انجام پلاسما تراپی

زمانی که برای این روش در نظر گرفته شده است، حدود یک ساعت می باشد. پس از تزریق بلافاصله سلول های کلاژن ساز کار خود را شروع کرده و منجر به حالت الاستینی پوست و بافت خواهند شد. نتایج درمان با پلاسمای ژل تا مدت طولانی ماندگار است و روند بهبودی بلافاصله بعد از تزریق شروع می‌ شود. برای ماندگاری نتایج باید در فواصل زمانی 6 الی 12 ماهه تکرار شود. نتایج درمان به مدت ۱ الی ۲ سال پایدار و ماندگار است.

مراقبت های قبل و بعد پلاسما تراپی
مراقبت های قبل و بعد پلاسما تراپی

مراقبت های قبل تزریق

عدم مصرف داروهای رقیق کننده خون به مدت یک هفته قبل از انجام تزریق
عدم مصرف دخانیات یا الکل یک هفته قبل از انجام تزریق
چنانچه بیماری خاصی دارید یا به داروی خاصی آلرژی دارید به پزشک معالج اطلاع دهید.
توصیه های پزشک معالج را قبل از تزریق به درستی انجام دهید.

مراقبت بعد از تزریق

بعد از تزریق پلاسما ژل نباید از کمپرس آب سرد یا یخ استفاده کنید. کاهش دمای پوست در عملکرد سیستم انعقادی پلاسما ژل اختلال ایجاد می کند.
بعد از جلسه درمانی ممکن است کمی درد، سوزش، قرمزی یا تورم داشته باشید. این عوارض طبیعی هستند و معمولاً تا چند ساعت بعد فروکش می‌ کنند.
از فشار دادن یا ماساژ بر روی نواحی تحت درمان خودداری کنید.
تا 48 ساعت بعد از تزریق از شستن ناحیه مورد نظر خودداری کنید.
حداقل تا 2 روز پس از درمان از فعالیت های ورزشی، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و گرما خودداری کنید.
حداقل 3 روز پس از تزریق از مصرف الکل، کافئین و سیگار خودداری کنید.

کاربرد درمانی پلاسما ژل

کاربرد های این درمان بسیار متنوع‌ اند، به طور کلی پلاسمای خون از دو بخش PRP پلاسمای غنی از پلاکت و PPP پلاسمای کم پلاکت تشکیل شده است. از هر دو بخش پلاسما خون می‌توان برای تولید پلاسما ژل استفاده کرد و هر کدام تاثیر متفاوتی بر پوست بدن می‌گذارد.
همانطور که گفتیم پلاکت‌ های خونی سرشار از محرک‌های رشد هستند که باعث افزایش تولید کلاژن و بهبود ساختار های بافتی می‌ شوند. تزریق PRP به پوست باعث افزایش کلاژن‌ های پوستی و حجم دهی به آن می‌ شود. تزریق PRP به پوست سر باعث بهبود عملکرد فولیکول‌های مو، افزایش رشد و جلوگیری از ریزش آن می‌ شود.

بخش کم پلاکت پلاسما PPP پلاکت‌ های کمتر اما خاصیت ژلی بیشتری دارد. البته مقدار پلاکت در PPP خاصیت‌ های درمانی را به پوست می‌ رساند. پلاکت‌ های موجود در پلاسما ژل تا مدت‌ ها به ترشح محرک‌ های رشد ادامه می‌ دهند. به همین خاطر تا مدت‌ ها بعد از تزریق، جوانسازی پوست ادامه دارد.

هزینه و قیمت درمان

هزینه تزریق پلاسما ژل به صورت میزان آسیب پوستی و نحوه درمان ناحیه مورد نظر، تعرفه کلینیک و دستمزد پزشک محاسبه می‌شود. با تهیه ی کارت تخفیف زیبایی سلامت کارت هزینه درمان پلاسماژل و پلاسما تراپی را تا 30 درصد کاهش دهید.

خانه

تعرفه ها

درباره ما

وام

سوالات