مشاهده تمام مقالات

مزوتراپی مو یک شیوه‌ ی نوین درمانی بدون نیاز به جراحی می باشد. ریزش مو یکی از شایع‌ ترین مشکلات در دنیا است.

مزوتراپی مو یکی از انواع مزوتراپی می باشد که باعث تحریک رشد مو می‌ شود و ریزش آن را متوقف می‌ کند. ریزش مو گاهی از مسائل ژنتیکی نشأت می گیرد و گاهی هم ناشی از بیماری‌ها و اختلالات مختلف‌ است. درمان روتین ریزش مو استفاده از محلول ماینوکسیدیل موضعی و داروی خوراکی فیناستراید است. ممکن است این داروها برای نیمی از مصرف‌کنندگان تا حد خوبی موثر و در نیمی دیگر، تاثیر چندانی نداشته است.

مزوتراپی مو چیست؟

مزوتراپی از دو واژه‌ ی مزو به معنی میانی و تراپی به معنی درمان یعنی درمان لایه میانی پوست تشکیل شده است. به طیف وسیعی از درمان‌ های تزریقی کم تهاجم مزوتراپی گفته می‌ شود که کاربردهای بسیاری دارند. مزوتراپی باعث توقف ریزش مو و تحریک رشد موها می‌ شود.

داروی مزوتراپی توسط سوزن‌ های بسیار ریز، به لایه میانی پوست سر یعنی مزودرم تزریق می‌شوند. داروی مزوتراپی به تقویت ریشه مو و کاهش ریزش آن کمک بسیاری می‌ کند. داروهای مزوتراپی پوست و مو به صورت محلول در بازار عرضه می‌ شوند. دارو های مزوتراپی توسط شرکت‌ های گوناگون، تحت اسامی و برند‌های مختلف تولید می‌ شوند.

مزوتراپی با دستگاه

دستگاه مزوتراپی مو مزوپن یا مزوگام یک سیستم تزریقی قدرتمند می باشد که کار با آن راحت و ایمن می باشد. در مزوتراپی از سوزن‌ های بسیار محکم و نازک برای تحریک ماشد.

مزوتراپی با دستگاه
مزوتراپی با دستگاه

درم یا لایه‌ ی میانی پوست

پوست بدن از سه لایه‌ی کلی اپی‌درم یا روپوست، درم یا لایه‌ی میانی، هیپودرم یا زیر پوست تشکیل شده است.

بخشی از پوست که دیده می شود، همان لایه‌ی اپی‌درم است که کمتر از یک میلی‌ متر ضخامت دارد و سطح آن با سلول‌ های مرده پوشیده شده است. سلول‌های اپی‌درم مدام در حال تقسیم‌ می باشند و جایگزین سلول‌های مرده‌ می‌شوند.

لایه‌ی میانی پوست یا درم از بافت پیوندی تشکیل شده است. بافت پیوندی شامل رشته‌ های کلاژن، رشته‌ های الاستین و هیالورونیک اسید است. بخش بافت پیوندی باعث انعطاف‌ پذیری پوست می شود. بافت پیوندی حاوی ساختار های مهم پوست نظیر انواع سلول ها، فیبرها و ماده زمینه ای اجزای تشکیل دهنده بافت پیوندی است. یکی از این ساختارها، فولیکول مو می باشد. فولیکول مو شامل 20 نوع سلول مختلف است که یک یا چند پیاز مو را در بر می‌گیرد. پیاز مو محلی است که تارهای مو ساخته می شوند، رشد می کنند و از سطح پوست بیرون می‌ آیند. بخشی از تار مو که دیده می شود، ساقه‌ی مو نام دارد.

در مزوتراپی مو داروها با استفاده از سرنگ به لایه‌ی درم تزریق می‌شوند. پیاز مو در لایه ی درم قرار دارد اگر بخواهیم به شکلی موثر ترکیبات ترمیم‌ کننده را به مو برسانیم، باید دارو را مستقیماً به این لایه بفرستیم. داروهای موضعی مانند ماینوکسیدیل معمولاً نمی‌توانند از لایه ی اپیدرم عبور کنند در نتیجه تاثیر کمتری نسبت به مزوتراپی مو دارند.

با تهیه ی کارت تخفیف بیمه دندانپزشکی و زیبایی سلامت کارت هزینه های زیبایی پوست و مو را تا 30 درصد کاهش دهید.

مشاده نمایید: مزوتراپی چیست و چه کاربردهای دارد ؟

اثرات و مزایای مزوتراپی مو

مزوتراپی برلایه‌های مختلف پوست مانند سطح پوست یا اپیدرم، لایه میانی یا درم، بافت پیوندی و همچنین سیستم گردش خون، سیستم ایمنی و سیستم عصبی-حسی اثر می‌گذارد. برای بسیاری از انواع آلوپسی یا طاسی، مزوتراپی مو درمانی موثر است. اثرات مزوتراپی مو را می‌توان در فهرست زیر مشاهده کرد.

 • بهبود خونرسانی

در فرمول بسیاری از محلول‌های مزوتراپی، داروهای اتساع عروق یا گشودگی رگ خونی وجود دارد. این دارو ها موجب افزایش گردش خون بافتی می‌ شود.

 • غذا رسانی به بافت پوست و فولیکول‌ مو

در ترکیب داروهای تزریقی مزوتراپی از انواع ویتامین‌ها، آمینواسیدها و مواد معدنی استفاده می‌ شود.

 • جلوگیری از فرآیند تحلیل رفتن فولیکول‌ مو

کوکتل ها یا داروهای مزوتراپی مو باعث افزایش قدرت و بهبود حالت موها می‌ شود.

 • تنظیم ترشح چربی پوست

داروهای به کار رفته در مزوتراپی ترشح غدد سبوم را کنترل می‌ کنند.

 • مفید برای نتایج کاشت مو

از مزوتراپی می‌توان به عنوان روش درمانی مکمل برای درمان‌ ریزش مو، کاشت مو، تزریقات استروئیدها، مراقبت‌های عمومی مو و … استفاده کرد.

مزوتراپی و کاشت مو

از مزوتراپی در کاشت مو می‌توان به سه حالت استفاده کرد.

 • قبل از کاشت مو برای بهبود خونرسانی به پوست سر انجام می شود.
 • بلافاصله بعد از کاشت مو برای درمان ورم مورد استفاده قرار می گیرد.
 • بعد از کاشت مو برای التیام بهتر زخم‌ها و همچنین تقویت گرافت یا پیوند مو انجام می شود.
مزوتراپی مو با کارت تخفیف
مزوتراپی مو با کارت تخفیف

مواد مورد استفاده در کوکتل مزوتراپی مو

در مزوتراپی مو، ترکیبی از مواد مختلف تقویتی به درون پوست سر تزریق می‌ شود. این مواد شامل عصاره‌ های گیاهی، داروهای مختلف، ویتامین‌ ها، آنزیم‌ ها، هورمون‌ ها، فاکتورهای رشد و… هستند که می‌توانند به درمان آلوپسی یا طاسی و ریزش مو کمک کنند. با اینکه کیفیت مواد مزوتراپی و قیمت آن ها متفاوت است اما برخی از مواد در همه آن ها یکسان است.

به طور کلی در محلول های مزوتراپی مواد زیر وجود دارد.

 • بیوتین یا B7 برای تقویت پوست سر با افزایش خون رسانی و مقابله با ریزش مو
 • ویتامین B5 جهت سلامت تارهای مو و استحکام آن
 • گلوکونات آهن برای افزایش خون رسانی و کنترل ریزش مو
 • فیناستراید برای کنترل هورمون‌ های ریزش مو در آقایان
 • پروکائین و استیل هگزا پپتید جهت افزایش خون رسانی و تقویت ریشه موها

با تهیه ی کارت تخفیف بیمه دندانپزشکی و زیبایی سلامت کارت هزینه ی درمان و زیبایی پوست و مو خود را تا 30 درصد کاهش دهید.

مشاهده نمایید: مزوتراپی پوست صورت کاربرد، مزایا، عوارض و هزینه

درمان آلوپسی با مزوتراپی

به ریزش مو با الگوی مردانه یا زنانه، آلوپسی آندروژنیک می‌ گفتند. بسیاری از افراد کاربرد مزوتراپی را درمان ریزش مو با الگوی مردانه یا زنانه می دانند اما هیچ نتایج ثابت شده ای در این موضوع وجود ندارد. با وجود نبود نتایج ثابت شده در مورد درمان ریزش موی ارثی برخی پزشکان مزوتراپی را تجویز می کنند.

البته مزوتراپی می‌تواند نقش موثری در جلوگیری از ریزش مو و بهبود کیفیت مو داشته باشد. از مزوتراپی می‌توان به عنوان درمان پشتیبان و همزمان با سایر روش‌ های درمانی ریزش مو استفاده نمود. علاوه بر هورمون‌ ها، عوامل ژنتیکی و محیطی هم می‌ توانند تاثیر چشمگیری بر آلوپسی آندروژنی داشته باشد.

با تهیه ی کارت تخفیف دندانپزشکی و زیبایی سلامت کارت هزینه های مزوتراپی پوست و مورا تا 30 درصد کاهش دهید.

خانه

تعرفه ها

درباره ما

وام

سوالات