سلامت کارت - کارت تخفیف دندانپزشکی و زیبایی

سلامت کارت پوششی برای خاورمیانه

سلامت کارت

وبلاگ

لمینت دندان با کارت تخفیف دندانپزشکی

لمینت دندان با کارت تخفیف دندانپزشکی

لمینت دندان روشی برای سفید و جذاب کردن دندان ها، اصلاح درمان طرح لبخند و ترمیم ناهنجاری‌های ظاهری دندان‌ ها

لمینت بعد از قالب گیری دندان ها در لابراتوار ساخته می شود و سپس روی دندان نصب می شود. لایه های لمینت محکم و مقاوم هستند و به راحتی شکسته یا از روی دندان برداشته نمی شوند. با این درمان می توان عیوب ظاهری دندان را برطرف نمود. این روکش لبخندی جذاب و دندان هایی یکدست و براق را به شما هدیه می دهد.

شما می توانید با داشتن کارت تخفیف بیمه دندانپزشکی و زیبایی سلامت کارت و مشاهده تعرفه پزشکان در سایت سلامت کارت، از خدمات بیمه ای و تخفیف تا 50 درصد برای انجام امور لمینت سرامیکی، کامپوزیت ونیر و… استفاده نمایید.

لمینت سرامیکی چیست؟

لمینت سرامیکی یا ونیر سرامیکی پوسته ی نازکی است که بر اساس دندان های هر شخص طراحی و ساخته می شود. در ساخت این روکش از مواد رنگی دندان استفاده می شود.
این پوسته یا روکش ها روی سطح جلویی دندان نصب می شوند. لمینت ونیر سرامیکی قابلیت تغییر رنگ، شکل، اندازه و طول دندان را دارا می باشد. این روکش ظاهری زیبا و جذاب را برای دندان هایتان به ارمغان می آورد.
برخلاف تصور عموم براى ساخت لمینت سرامیکی همیشه نیاز به تراش دندان نیست. در صورت انتخاب صحیح روش درمان توسط دندانپزشک، تنها آماده سازى مختصرى جهت نشستن لمینت بدون هیچ آسیبی به بافت دندان امکان پذیر است.

لمینت بدون تراش چیست؟

برای لمینت سرامیکی لازم است که مینای دندان کمی تراش بخورد. لمینت لومینیرز نازک ترین نوع لمینت می باشد، مینای دندان به هیچ وجه تراش نمی خورد. در کامپوزیت ونیر نیز نیاز به تراشیدن مینای دندان نمی باشد. برای آگاهی از مراحل ، مزایا و معایب کامپوزیت به ونیر به مقاله کامپوزیت با بیمه دندانپزشکی سلامت کارت مراجعه نمایید.
لمینت کامپوزیت ونیر و لومینیرز ضخامت و وزن پایینی دارد اما از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار می باشند. این نوع از روکش مناسب افرادی است که می خواهند مینای دندان شان دست نخورده باقی بماند.

مراحل انجام لمینت
مراحل انجام لمینت

مراحل انجام لمینت دندان

 • ارزیابی دندان

ابتدا وضعیت دندان‌ ها، استخوان فک و لثه توسط دندانپزشک مورد بررسی قرار می گیرد. در صورتی که دندان دچار پوسیدگی یا التهابی در دهان باشد ابتدا باید درمان شود و سپس به سراغ لمینت دندان بروید.

 • پرداخت دندان

فرایندی است که طی آن دندان برای نصب لمینت آماده می شود. این کار نیاز به تخصص و مهارت بالایی دارد تا هیچ آسیبی به مینای دندان وارد نگردد.

 • قالب گیری

با مواد مخصوصی خمیری شکل روی دندان را پوشانده می شود بعد از سفت شدن، این خمیر شکل دندان ها را به خود می‌گیرد. این قالب برای ساخت لمینت دندان به لابراتوار فرستاده می‌شود. روکش کامپوزیت ونیر نیاز به لابراتوار ندارد.

 • نصب لمینت

پس از آماده شدن لمینت ها، دندانپزشک ابتدا شکل لمینت را متناسب با وضعیت دندان تنظیم می کند. سپس با چسب مخصوص آن را روی دندان می چسباند و با اشعه ی نور آبی آن را محکم می سازد.

دلایل استفاده لمینت

 • سفیدتر کردن دندان ها
 • ترمیم لب پر شدگی و ترک های دندان
 • اصلاح لبه های دندان که ناصاف یا دندان دار شده باشند.
 • صاف کردن سطح دندان لایه لایه، حفره حفره و یا زبر شده
 • بزرگتر کردن دندان هایی که از اندازه ی طبیعی کوچکتر هستند
 • بلندتر کردن دندان ها
 • پر کردن فاصله بین دندان ها
 • یکدست کردن دندان‌ها و زیبایی لبخند

تفاوت لمینت و کامپوزیت دندان

قیمت، طول عمر مفید و مقاومت در برابر رنگ پذیری از تفاوت های این دو روش است. بزرگترین مزیت کامپوزیت ونیر عدم تراش مینای دندان می باشد. قیمت کامپوزیت دندان مناسب تر است. لمینت سرامیکی قیمت بیشتری دارد و احتمال شکست و لب پر شدن، در آن بسیار کمتر است. لمینت سرامیکی رنگ پذیری مقاوم ترند. طول عمر لمینت سرامیکی بیشتر است.

قیمت و هزینه لمینت دندان

اولین سوال بعد از تصمیم گیری برای انجام انواع لمینت این است که هزینه آن چقدر است؟ برای پاسخ به قیمت کامپوزیت دندان های جلو و…باید گفت قیمت لمینت و کامپوزیت دندان نسبت به تعرفه دندانپزشکی 1401 محاسبه می گردد. به دلیل این که این درمان یک درمان زیبایی به حساب می آید در نتیجه بیمه تکمیلی و بیمه تامین اجتماعی هزینه ی آن را پرداخت نمی کند.

شما داشتن بیمه دندانپزشکی و زیبایی سلامت کارت می توانید هزینه ی درمان زیبایی لمینت دندان را تا 50 درصد کاهش دهید. هزینه ی درمان های کامپوزیت ونیر واحدی یک میلیون و دویست هزار تومان برای هر دندان متغیر است. قیمت لمینت سرامیکی از چهار میلیون تومان برای هر دندان متغیر هست.

هزینه لمینت
هزینه لمینت

معایب انجام لمینت

 • اختلال در اصلاح لبه ی لمینت
 • عدم تطابق لبه های لمینت با دندانها
 • تراش بیش از حد یا کمتر از حد سطح دندان ها
 • برجستگی بیش از حد لمینت سرامیکی یا کامپوزیت می تواند منجر به پوسیدگی دندان و التهاب لثه ها شود.
 • حساسیت دندان ها نسبت به نوشیدنی سرد و گرم
 • قیمت بالا
 • عدم امکان ترمیم، در صورت لب پریدگی لمینت باید تعویض شود.
 • عدم برگشت پذیری لمینت، با توجه به تراش سطحی دندان امکان برداشتن آن میسر نمی باشد.

برای افرادی که نمی خواهند برای همیشه این حالت را تجربه کنند بهتر است از روش های دیگر درمان مانند کامپوزیت برای زیبایی دندان های خود استفاده کنند. برای اطمینان از روش درمان به صورت کامپوزیت ونیر به مقاله ی کامپوزیت با بیمه دندانپزشکی و زیبایی سلامت کارت مراجعه کنید. شما با داشتن بیمه دندانپزشکی و زیبایی سلامت کارت می توانید هزینه درمان لمینت و کامپوزیت دندان را تا 50 درصد کاهش دهید.

مزایا لمینت دندان چیست؟

 • اصلاح طرح لبخند
 • مقاومت بالا در برابر تغییر رنگ
 • طبیعی بودن ظاهر لمینت
 • دوام و طول عمر بالا
 • طول درمان کوتاه

باید ها و نباید های بعد از انجام لمینت

 • حداقل دو بار در روز مسواک بزنید.
 • استفاده از نخ دندان را در برنامه روزانه
 • از مصرف مواد خوراکی رنگ دار، پرهیز کنید. قهوه، چای، نوشابه و مواد خوراکی حاوی رنگدانه های زیاد
 • از خوردن غذاهای سخت و میوه های سفت خودداری کنید. هرگز از دندان برای شکستن آجیل و تخمه استفاده نکنید
 • امکان ترمیم مجدد لمینت سرامیکی وجود ندارد، در صورت شکستگی و آسیب، لمینت باید تعویض کامل روکش صورت گیرد.
 • عدم مصرف دخانیات اعم از سیگار و قلیان
 • مراجعه به دندانپزشک و چکاپ های دوره ای را هر 6 ماه یکبار
 • بهتر است از خمیر دندان مناسبی که دندانپزشک توصیه می کند، استفاده کنید.

عادات اشتباهی که موجب آسیب به لمینت دندان می شود، دندان قروچه در خواب می باشد. اگر پس از انجام ابن درمان، احساس تیزی داشتید نگران نباشید، پس از مدتی با خوردن غذا و مسواک زدن این نواقص برطرف خواهد شد. با تهیه کارت بیمه دندانپزشکی و زیبایی سلامت کارت از تخفیف 50 درصدی در انجام امور درمان و زیبایی دندانپزشکی بهرمند شوید.

از این مقاله خوشتان آمد؟

می توانید امتیاز دهید

5/5

اشتراک گذاری

سلامت کارت - کارت تخفیف دندانپزشکی و زیبایی

مدت زمان قالب گیری و روکش ایمپلنت دندان چقدر است. ایمپلنت دندان با کارت تخفیف دندانپزشکی سلامت کارت

ایمپلنت چه زمانی باید انجام شود، ایمپلنت با کارت تخفیف دندانپزشکی سلامت کارت با 50% تخفیف

مزونیدلینگ یکی از جدیدترین روش‌ ها برای جوانسازی پوست می باشد. شادابی، طراوت و زیبایی پوست در دوران جوانی ویژگی است که بسیاری از افراد می خواهند آن را برای مدتی طولانی حفظ کنند.

با کارت تخفیف دندانپزشکی می توانید به مدت یک سال بدون سقف هزینه از تمام خدمات دندانپزشکی، زیبایی و آزمایشگاه طرف قرارداد سلامت کارت به صورت نامحدود استفاده کنید.

تفاوت بین لمینت و کامپوزیت دندان چیست؟ به طور کلی میزان تراش دندان در کامپوزیت و لمینت متفاوت است. 

میزان تراش لمینت دندان، در این ویدیو پزشک متخصص میزان تخصصی تراش دندان برای لمینت را توضیح می دهند.

مشاهده تمام مقالات

هم اکنون

کارت تخفیف

دندان پزشکی و زیبایی را سفارش دهید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی

سوالی در زمینه کارت تخفیف دندان پزشکی دارید؟

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما در این زمینه هستند در صورت تمایل می توانید با ما تماس بگیرید و ارتباط برقرار کنید

ساعت کاری : ۸ صبح تا ۹ شب

۰۲۱۶۶۵۵۸۷۴۳​

۰۹۹۰۳۲۰۲۶۴۰

نیاز به راهنمایی یا پشتیبانی دارید؟

۰۲۱۶۶۵۵۸۷۴۳​
تماس از ۸ صبح تا ۹ شب

سلامت کارت - کارت تخفیف دندانپزشکی و زیبایی

سلامت کارت

انواع کارت تخفیف پزشکی

شرکت آتیه پرتو سلامت خاورمیانه با مجوز رسمی، به شماره ثبت ۵۹۵۶۸۹ و شناسه ملی ۱۴۰۱۱۱۳۳۹۷۶، با هدف خدمت رسانی به هموطنان عزیز راه اندازی گردید. با افتخار سلامت کارت اولین شرکتی است که با ارائه مهر و امضا پزشکان در خصوص تعرفه های دندانپزشکی و زیبایی به شما تضمین می دهدکه تمام تخفیف ها حقیقی می باشد. با افتخار سلامت کارت اولین شرکتی است که با ارائه مهر و امضا پزشکان در خصوص تعرفه های دندانپزشکی و زیبایی به شما تضمین می دهدکه تمام تخفیف ها حقیقی می باشد.

سلامت کارت - کارت تخفیف دندانپزشکی و زیبایی

دسترسی سریع

دسترسی به بخش های مختلف سایت

سلامت کارت - کارت تخفیف دندانپزشکی و زیبایی

آدرس دفتر مرکزی

تهران، ستارخان

ستارخان ، نبش سه راه تهران ویلا ، بعد از کوچه مهرسر ، برج اداری چشم انداز ، پلاک ۳۸۳، طبقه ۶ واحد ۳

سلامت کارت - کارت تخفیف دندانپزشکی و زیبایی

ثبت درخواست مشاوره کارت تخفیف