سلامت کارت - کارت تخفیف دندانپزشکی و زیبایی

سلامت کارت پوششی برای خاورمیانه

سلامت کارت

وبلاگ

15 روش قطعی و موثر درمان بوی بد دهان✔️

15 روش قطعی و موثر درمان بوی بد دهان✔️

انچه در این مقاله می خوانید

بوی بد دهان یا هالیتوزیس ، یکی از مشکلات رایج دهان و دندان می باشد. این مشکل معمولا برای افرادی رخ می دهد که عادات غذایی نامناسب و مشکلات جسمی دارند. اگر می خواهید از بوی بد جلوگیری کنید و این مشکل را برای همیشه رفع نمایید با 15 روش قطعی و موثر درمان بوی بد دهان همراه شوید.

بوی بد دهان می‌تواند وضعیت بسیار ناخوشایندی را ایجاد کند. برای رفع این بو و جلوگیری آن در این مقاله با همراه باشید و برای همیشه مشکل را رفع نموده و نفس خود را تازه کنید.
شما با استفاده از کارت تخفیف بیمه دندانپزشکی و زیبایی سلامت کارت، می توانید از خدمات بیمه ای دندانپزشکی و کاهش هزینه درمان تا 50 درصد استفاده نمایید.

علت بوی بد دهان

این بو در اثر تجزیه ی باکتری های مختلف در دهان ایجاد می شود. پلاک های دندانی، پوشش های سفید رنگ روی زبان، طعم ترشی و یا تلخی مکرر و بزاق غلیظ نیز می تواند سبب به وجود آمدن بوی بد شود.
بوی دهان یا هالیتوزیس مانند تنفس صبحگاهی نیست که با نعناع، دهانشویه و مسواک خوب شود. این مشکل برای طولانی مدت باقی می‌ ماند. حدود ۲۵ درصد افراد دچار به این مشکل هستند، در بیشتر افراد دلیل اصلی این بو عدم رعایت بهداشت دهان و دندان می باشد.
هر فرد ممکن است برای یک بار هم که شده دچار بوی دهان شود. از هر ۴ نفر یک نفر به‌ طور منظم این مشکل را تجربه می‌کند. این عارضه بعد از پوسیدگی دندان و بیماری‌ لثه سومین دلیلی است که افراد به‌ دنبال رفع و پیشگیری آن هستند.
این مشکل می‌تواند با عادات سبک‌ زندگی ناسالم بدتر شود که با کمک پزشک یا دندانپزشک پیشگیری از این موضوع ضروری است.

هالیتوز مزمن

بوی دهان در صورتی که از بین نرود، هالیتوز مزمن نام دارد. هالیتوز مزمن به این معناست که شما با مشکل بهداشت دهان و دندان مواجه هستید یا دچار مشکل در قسمتی از بدن خود می باشید.
بوی ناخوشایند دهان پیامی هشدار دهنده از بدن است که پیدا کردن آن، اولین قدم برای درمان می باشد.
عدم استفاده از مسواک، نخ دندان و تمیز نکردن معمول دهان و دندان سبب تجمع باکتری‌ های مضر داخل دهان می شود. در نتیجه ی تجمع باکتری ها، تکثیر آن‌ ها خارج از کنترل می‌ شود همچنین به لثه‌ ها آسیب وارد می‌ کند.
این بو همچنین ممکن است به‌ دلیل شرایط مختلف زبان، بینی، لثه، لوزه‌ها، دستگاه گوارش، معده و حتی برخی بیماری‌ های سیستمیک ایجاد شود.

راه تشخیص بوی بد دهان

قسمت داخلی مچ دست خود را با زبان لیس بزنید. حدود ۵ الی ۱۰ ثانیه صبر کنید. بعد از خشک شدن آب دهان، داخل مچ را بو کنید. در صورت وجود بوی نامناسب باید به فکر سلامتی و رعایت بهداشت دهان و دندان خود باشید.

بوی بد دهان
بوی بد دهان

علت بوی بد دهان

ممکن است بوی بد از تنفس صبحگاهی باشد که بعد از مسواک زدن رفع شود. اگر بوی بد رفع نشد می توانید علت را از موارد زیر بیاید.

 • دهان خشک یا بزاق کم
 • پلاک های اطراف دندان‌ نزدیک خط لثه
 • پوشش سفید روی زبان
 • احساس تخلیه سینوس‌ ها از گلوی شما
 • طعم بد دهان، مانند طعم فلز
 • بوی بد ناشی از معده و رفلاکس معده
 • پوسیدگی دندان
 • دیابت
 • دخانیات و مصرف سیگار
 • ارتودنسی
 • روکش دندان

برای رفع بوی بد ناشی از جرم دندان، ارتودنسی، پوسیدگی به مقالات مربوط سلامت کارت مراجعه کنید. با تهیه کارت بیمه دندانپزشکی و زیبایی سلامت کارت از تخفیف 50 درصدی در انجام امور درمان دهان و دندان بهرمند شوید.
بوی دهان در 90% افراد از خود دهان نشات می گیرد. بوی بد از باقی ماندن غذا داخل دهان و بین دندان‌ ها و لثه‌ ها انباشته‌ می شود. در صورت عدم رعایت بهداشت دهان و دندان غذا داخل دهان پوسیده می‌شود و تکه‌های فاسد شده باعث بوی بد خواهد شد. التهاب لثه و باکتری‌ های تجمع یافته بین لثه‌ ها نیز روی بوی بد اثرگذار هستند.
در صورت پوسیدگی و خرابی دندان بهترین راه درمان دندان و پر کردن دندان می باشد. در صورت پوسیدگی بیش از حد تنها راهکار کشیدن دندان و استفاده از دندان مصنوعی ایمپلنت می باشد.
با داشتن کارت تخفیف بیمه دندانپزشکی و زیبایی سلامت کارت و مشاهده تعرفه پزشکان در سایت سلامت کارت، از خدمات بیمه ای ایمپلنت دندان، رفع التهاب لثه با جراحی لثه و لیزر و تخفیف تا 50 درصد استفاده نمایید.

دلیل تلخی، ترشی و طعم فلز در هان

 • مشکلات دهان و دندان
 • لوزه و حلق
 • بیماری‌ های عصبی
 • سرماخوردگی و مشکلات سینوسی
 • مشکلات گوارشی و رفلاکس اسید معده
 • مصرف برخی داروها و مکمل‌ ها
 • درمان با لیزر

جرم انباشته‌ شده موجب بوی بد می‌شود و مسواک زدن نیز آن را از بین نمیبرد. دندان‌ پزشک برای رفع این مشکل از روش‌های مختلفی مثل لیزر استفاده می‌کند و در شرایط ایمن بوی دهان را از بین می‌برد. از بین بردن بوی بد در طول یک جلسه درمان بدون درد و خونریزی با لیزر ممکن است.
با داشتن کارت تخفیف بیمه دندانپزشکی و زیبایی سلامت کارت و مشاهده تعرفه پزشکان در سایت سلامت کارت، از خدمات بیمه ای و تخفیف تا 50 درصد استفاده نمایید.

دارو و قرص گیاهی برای درمان بوی بد دهان

یکی از راه های درمان بوی بد، استفاده از قرص در کنار مسواک زدن است. استفاده از دهانشویه های ضد باکتری و مصرف قرص‌ های درمان‌ کننده مانند مترونیدازول به تجویز پزشک در درمان این مشکل موثر خواهد بود.

قرص کمپلکس کلروفیلین کاپر شاری به عنوان یک آنتی اکسیدان برای خنثی نمودن عوامل سرطان زا عمل می نماید. این قرص به عنوان یک دئودورانت برای رفع بوی دهان و حتی عرق کل بدن مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین می توانید از اسپری های خوشبو کننده دهان با رایحه های مختلف استفاده نمایید.

اسپری خوشبو کننده دهان
اسپری خوشبو کننده دهان

راهکار های خانگی رفع بو بد دهان

سرکه سیب

1 قاشق سرکه سیب با 1 لیوان آب
مصرف به صورت دهان شویه و غرغره
سرکه سیب دارای خواص ضد باکتریایی است که کمک زیادی به کاهش بوی دهان کمک می کند

زغال فعال

با زغال فعال دندان های خود را مسواک کنید
زغال فعال ناخالصی ها و باکتری ها به خود جذب می کند.

روغن نارگیل

برای استفاده از روغن نارگیل ابتدا آن را به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه در دهان خود بچرخانید و سپس آن را تف کنید.

آدامس

آدامس به حفظ جریان سالم بزاق در دهان و گلو کمک می کند و می تواند بوی دهان را درمان کنید.

نمک

1 قاشق چایخوری نمک با 1 لیوان آب ولرم
مصرف به صورت قرقره
نمک دارای خواص ضدباکتریای می باشد و بوی دهان را از بین می‌برد.

مصرف سبزی جعفری و نعناع

مصرف دانه‌ ی رازیانه

زنجبیل

زنجبیل را رنده کنید و آب تازه‌ی آن را با یک لیوان آب ولرم اضافه کنید و دهان خود را با آن بشویید.

مصرف چای سبز

مصرف هویج، کرفس یا سیب

آب لیمو و ماست

دو ماده را با هم مخلوط کنید و مخلوط را روی دندان‌های خود بمالید.

جوش شیرین و آب لیمو

یک قاشق چای‌خوری جوش شیرین با چند قطره آبلیمو خمیر بدست آمده را به آرامی روی دندان‌های خود بمالید.
توجه: استفاده‌ی بیش از حد از جوش شیرین می‌تواند به مینای دندان ها آسیب برساند.

روغن درخت چای

می‌توانید قبل از مسواک زدن چند قطره از روغن درخت چای را به خمیر دندان خود اضافه کنید.

استفاده از هل

پراکسید هیدروژن

یک محلول ضد میکروبی قوی است و می توانید به سفید کردن دندان نیز کمک کنید.

نکته در صورت استفاده مکرر در هر روز پراکسید هیدروژن می‌تواند بیش از حد به دندان‌ها و لثه‌ها آسیب برساند.

آیا با نمک بوی دهان درمان می‌شود؟

آب‌ نمک به ایجاد تنفس تازه و کمتر شدن جرم دندان شما کمک می‌کند، اما در حذف علت اصلی آن بی‌ اثر است. برای درمان جدی‌تر بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

چه میوه هایی به درمان بوی بد دهان کمک می‌کند؟

مصرف میوه‌های تازه مانند گلابی، انجیر، سیب موجب تولید بزاق دهان می‌شود.

سریع‌ترین درمان طبیعی رفع بوی بد

 • آب
 • نخ دندان
 • تمیز کردن زبان
 • مسواک
 • میوه
 • دهانشویه بدون الکل

 بوی دهان ناشی از معده

 • درد و ناراحتی هنگام بلع
 • رفلاکس معده

با داشتن کارت تخفیف بیمه دندانپزشکی و زیبایی سلامت کارت و مشاهده تعرفه پزشکان در سایت سلامت کارت، از خدمات بیمه ای دندانپزشکی و تخفیف تا 50 درصد استفاده نمایید. در صورت مشکلات دهان و دندان لازم است برای درمان با دندان‌ پزشک ملاقات کنید.

 

از این مقاله خوشتان آمد؟

می توانید امتیاز دهید

5/5

همه انسان ها از داشتن پوستی سالم و یکنواخت لذت می‌برند. به مرور زمان و با افزایش سن، پوست طراوت خود را از دست می‌دهد و لک‌ ها، چین و چروک یا فرورفتگی‌ هایی در آن ایجاد می شود. خوشبختانه، روش‌های زیادی برای مراقبت از پوست وجود دارد که میکرودرم ابریژن یکی از آن‌ هاست.

پلاسما ژل یکی از جدید‌ترین ژل‌ یا فیلر تزریقی برای جوانسازی پوست می باشد. تفاوت پلاسما ژل با سایر ژل های تزریقی این است که از خون خود فرد گرفته می شود. افزایش سن سبب پیری و شل شدن پوست می باشد. پلاسما ژل یکی از روش های جوانسازی و زیباسازی پوست ی باشد که با استفاده از آن می توان آثار پیری را از چهره افراد برطرف کرد. همانطور که گفتیم پلاسما ژل در واقع نوعی فیلر است که از پلاسمای خون زیباجو تهیه می شود.

کیست دهان و دندان از نظر پزشکی به کیسه پر شده با مواد مایع گفته می شود. کیست اغلب موارد در بافت نرم دهان و صورت مانند لثه و لب ایجاد می شود. این توده ها ممکن است حتی در فضای اطراف دندان هایی که هنوز کامل از فک بیرون نزده اند تشکیل شوند.

بلیچینگ و جرمگیری در نوع درمان و سفید کردن دندان ها متفاوت می باشند. جرم گیری، رنگ دندان را روشن نمی کند بلکه جرم ها و پلاک های روی دندان را از بین می برد تا رنگ واقعی دندان آشکار شود.

لیزر فرکشنال RF اسکارلت ازجمله رایج‌ ترین روش‌ از بین بردن آثار پیری پوستی، عارضه های پوستی مانند اسکار جای جوش و آکنه و در نهایت جوان‌سازی پوست می باشد.

ایمپلنت دندان جایگزین مصنوعی دندان می باشد و جایگزین ریشه ی دندان می شود. ایمپلنت یک میله کوچک پیچی شکل دارد که طی عمل جراحی در داخل استخوان فک جایگذاری می شود.

مشاهده تمام مقالات

هم اکنون

کارت تخفیف

دندان پزشکی و زیبایی را سفارش دهید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی

سوالی در زمینه کارت تخفیف دندان پزشکی دارید؟

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما در این زمینه هستند در صورت تمایل می توانید با ما تماس بگیرید و ارتباط برقرار کنید

ساعت کاری : ۸ صبح تا ۹ شب

۰۲۱۶۶۵۵۸۷۴۳​

۰۹۹۰۳۲۰۲۶۴۰